Jak utěsnit zasklený balkón

Jak utěsnit zasklený balkón

  • Publikováno: 25.9.2019
  • Kategorie: Balkony a lodžie

Máte zasklený balkón nebo lodžii a zdá se vám, že by se vyplatilo ji ještě více utěsnit? Samozřejmě to je možné, ale je otázka, jestli je to rozumné. Zasklení balkónů se dělá schválně tak, aby nebylo dokonale utěsněno, kvůli kondenzaci vody na sklech a případném vzniku plísní. Když máte totiž balkón perfektně utěsněný, musíte klást o to větší důraz na jeho pravidelné větrání. Ale vezměme to popořadě.

Máte rámový či bezrámový systém?

Rámový systém obvykle funguje tak, že jsou mezi skleněnými tabulemi těsnící kartáčky. Obecně platí, že i když všechna okna zavřete, pořád zde funguje minimální odvětrávání. Vzduch totiž proudí mezi křídlem a kolejnicí přes odvodňovací kanálky. Tady nevzniká průvan a v podstatě to ani nejde utěsnit, což je pro mikroklima na balkóně dobře.

U bezrámových systémů je to jinak. Mezi skly jsou několikamilimetrové mezery, které fungují jako ventilace. Tyto mezery je možno utěsnit pomocí meziskelního těsnění. Těsnění se jednoduše nasune na bok každého křídla zasklení. Můžete si také pořídit krycí lišty, které fungují stejně, v zimě výrazně zlepšují izolační vlastnosti zasklení.
Na podrobnější detaily ohledně meziskleního těsnění se obracejte na pobočky.

Rámové zasklení Simple Line

rámové zasklení

Bezrámové zasklení

bezrámové zasklení

Dokonalé větrání

Když si z lodžie vytvoříte hermeticky uzavřený prostor, musíte pravidelně větrat. Intenzivně třeba 3 x denně otevřete naplno okna na 10 minut. Zabráníte tak rosení skel, vzniku plísní a na balkón se dostane čerstvý vzduch. Zároveň otevřete i okna nebo balkónové dveře do přilehlé místnosti.

Utěsnění zábradlí

Většina firem, které zasklení balkónů a lodžií nabízejí, by měla umět vyřešit i utěsnění zábradlí. Záleží na tom, jaké konkrétní zábradlí máte, ale obecně platí, že se dá zábradlí vyplit různými výplněmi. Nejčastěji je to čiré drátosklo, polykarbonát, mléčné lepené sklo, čiré tepelně tvrzené sklo a další varianty. Poraďte se s vaším dodavatelem.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE