Screenové rolety vs. venkovní rolety

Screenové rolety vs. venkovní rolety

  • Publikováno: 30.6.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Jestliže řešíte stínící techniku do svého domu, bytu či kanceláře, můžete kromě osvědčených venkovních rolet, žaluzií či markýz zvolit i relativní novinku, screenové rolety. Pevným venkovním roletám se sice nevyrovnají, ale do některých moderních budov se určitě hodí. Screenové rolety se většinou používají jako exteriérové stínění. Jsou složené ze skelných vláken, PVC a polyesteru a jsou tak odolné proti povětrnostním vlivům. V drtivě většině případů se ovládají motoricky pomocí dálkového ovládání.

Výhody a nevýhody screenových rolet

Jako hlavní výhoda, která může být pro někoho i nevýhoda, se uvádí jejich částečná světelná propustnost. To znamená, že s nimi nikdy místnost úplně nezatemníte (jako u venkovních rolet), ale zároveň zadrží dostatečé množství slunečního záření s tím, že máte stále mírný výhled přes okno do okolí. Vy vidíte ven, ale dovnitř vidět téměř nejde, takže máte zachováno soukromí. Interiér je tak lehce osvětlený, ale nepřehřívá se a světlo neoslňuje.

Screenové rolety nejsou příliš výrazné, naopak jsou dost nenápadné. Montují se do schránek ve fasádě a samotná látka je nevýrazná. Neruší tak vzhled fasády, zároveň slouží i jako bezpečnostní prvek, protože jsou odolné a zloděj se přes ně sice dostat může, ale jsou přeci jen určitou překážkou. Kromě toho jsou screenové rolety odolné proti větru a jiným povětrnostním vlivům a v neposlední řadě jsou rozměrově stálé.

Na jaře zatáhnete, na podzim vytáhnete

O screenových roletách se s nadsázkou říká, že je na jaře zatáhnete a na podzim vytáhnete. Něco na tom je. V pracovnách, kancelářích či ložnicích, kde není potřeba příliš denního světla se screenové rolety opravdu hodí. I když jsou zatažené, vidíte přes ně ven a dovnitř nepustí teplo slunečních paprsků a ani přes ně není vidět dovnitř. Na druhou stranu budete mít uvnitř pocit, že je venku počasí jako před bouřkou, tedy zataženo, sychravo, všechno šedé. Takže někam se screenové rolety hodí, jinde už méně.

Venkovní rolety, žaluzie či screen rolety?

Většina lidí však volí účinnější a oblíbenější venkovní rolety, které ve většině ohledech vyhrávají na plné čáře – bezpečnost, zatemnění, vzhled, tepelná izolace. Případně vnitřní či venkovní žaluzie, jejichž hlavní výhodou je možnost flexibilní regulace světla. Screenové rolety jsou dobrou variantou právě pro kanceláře nebo pracovny. Všude tam, kde se nehodí použijte prověřené venkovní rolety.

Screenové rolety v současnosti v nabídce nemáme, ale jistě si vyberete z našeho širokého sortimentu stínící techniky, třeba právě zmiňované venkovní rolety nebo žaluzie.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE