Římské rolety

Římské rolety - dekorativní i praktický prvek

  • Publikováno: 20.4.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Římské rolety neboli roletky jsou čistě interiérová stínící technika. Jsou tvořeny visící látkou, která se při vytahování skládá po obdélnících. Ovládají se buď klasicky řetízkem nebo pomoci dálkového ovládání (elektromotor). Římské rolety jsou oblíbené jako dekorativní prvek v interiéru – v domácnostech, ale i v restauracích či kavárnách. Na výběr máte nejrůznější motivy a barevné kombinace, které můžete sladit s daným interiérem.

Římské rolety nejsou příliš časté, mnohem častěji lidé volí jiné alternativy – vnitřní rolety, které můžete pořídit také v nejrůznějších barvách a s krásnými vzory či vnitřní žaluzie, se kterými zase můžete pohodlně regulovat intenzitu světla.

Jak roletky fungují

Římské rolety se nenavíjejí na roli jako klasické rolety, ale skládají se směrem vzhůru. Látka tvoří pravidelné vodorovné pásy a vzniká tak zajímavý efekt řasení. Ovládat je můžete buď ručně za pomoci jednoduchého řetízku jako klasické žaluzie nebo pokud máte celou sestavu roletek, vyplatí se pořídit motorový pohon s praktickým dálkovým ovládáním.

Celý systém je bezporuchový a velmi jednoduchý. Co se týče údržby, tak ta spočívá v tom, že občas jednoduše sundáte látky, které tvoří roletky, a dáte je vyprat. Ve srovnání se záclonami či závěsy zjistíte, že roletky vydrží mnohem déle čisté a potřeba prát je není tak častá, jak byste očekávali.

Římské rolety nebo klasické rolety či žaluzie

Stejně jako rolety či žaluzie i římské rolety zastíní místnost a zajistí vám doma soukromí. Působí jako výrazný dekorativní prvek, který dodá místnosti na útulnosti. Na druhou stranu nikdy nezastíní pokoj tak dobře jako vnitřní či dokonce venkovní rolety a nemůžete s nimi ani regulovat, kolik světla zvenku přichází, jako u všech typů žaluzií. Římské rolety jsou tedy hlavně estetická záležitost, ale například u vnitřních rolet si můžete také vybrat zajímavé vzory, barvy a barevné kombinace.


Klasické rolety jsou asi o něco praktičtější, žaluzie zase fungují jinak. Konečná volba je na vás a výběr závisí na vašem vkusu.

Ačkoli římské roletky nejsou součástí našeho sortimentu, přinášíme vám tento článek pro poučení a věříme, že si vyberete z bohaté nabídky stínící techniky.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE