Pět způsobů, jak zatemnit balkón

Pět způsobů, jak zatemnit balkón

  • Publikováno: 8.4.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Řešíte zastínění balkónu? Jestliže máte zasklený balkón nebo lodžii a ještě na jižní stranu, určitě se občas v létě potýkáte s nesnesitelným horkem. Co s tím? Existuje celá řada možností, jak zastínit balkon, každá má své výhody i nevýhody. Pojďme se podívat na 5 oblíbených způsobů, jak zakrýt balkón.

1. Balkónové rolety

Velmi častým řešením, jak zatemnit balkón, jsou rolety na balkón. Můžete volit vnitřní nebo vnější rolety, otázkou je, jestli je u vás konkrétně technicky možné tam balkónové rolety instalovat. Vnější rolety jsou efektivnější, udrží za okny balkónu nejen světlo, ale hlavně teplo. Oproti tomu vnitřní balkónové rolety zadrží jen světlo, ale teplo na balkón bohužel částečně pouštějí.

2. Balkónové žaluzie

K zakrytí balkónu před sluncem a teplem se často používají také balkónové žaluzie. Žaluzie na balkón mohou být opět vnitřní nebo vnější. Obecně platí, že vnější udrží za oknem i teplo, vnitřní už tolik ne. U vnitřních žaluzií, ale bývá snadnější montáž, vnější žaluzie někdy namontovat ani nejde. Každopádně máte na výběr široké spektrum nejrůznějších žaluzií.

3. Závěsy na balkón

K zakrytí balkónu můžete použít také jednoduché závěsy s tím, že zasklení necháte alespoň částečně pootevřené, aby mohl na balkón letní vánek. Je to zajímavá varianta, ale není tak účinná jako žaluzie nebo rolety. Jestliže si budete k zakrytí balkónu pořizovat závěsy, určitě si vyberte světlou barvu, která tolik nepřitahuje sluneční paprsky.

4. Odrazová fólie

Odrazová fólie se za pomoci lepící pásky lepí na sklo a odráží sluneční záření. Můžete si ji nalepit na zasklení balkónu a nahradit tak rolety nebo žaluzie. Na výběr máte z široké nabídky nejrůznějších barev a designů odrazových fólií. Velkou nevýhodou je, že přes ni neuvidíte ven.

5. Markýzy

Nad balkón nebo lodžii si můžete také pořídit stále oblíbenější markýzy, které výborně stíní. Fungují spíše jako slunečník a dost tepla propustí, ale je to varianta, která nejenže balkón zakryje, ale zvenku i dobře vypadá. Markýzy totiž fungují i jako designový prvek.


Faktem je, že když máte balkón na jižní straně, žádné zastínění balkónu vám nepomůže stoprocentně a na balkóně bude v létě jednoduše teplo. Stínící technika jen toto teplo částečné sníží, což ale rozhoduje o tom, jestli se vůbec dá v létě na balkóně být. Existuje stále i možnost kombinovat zastínění balkónu s použitím klimatizace, jak je to běžné ve všech jižních státech.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE