Jaké zastínění vybrat do různých pokojů

Jaké zastínění vybrat do různých pokojů

  • Publikováno: 12.10.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Řešíte zastínění svého bytu nebo rodinného domu? Nemusíte vybírat stejnou stínící techniku pro všechny pokoje, můžete ji i vhodně nakombinovat podle potřeb. Je sice lepší, když dům vypadá zvenku designově sladěný, ale záleží na poloze vašeho domu. V závislosti na světových stranách můžete kombinovat z přední strany venkovní rolety a ze zadní venkovní žaluzie. V tomto článku se podíváme, jak můžete řešit zastínění jednotlivých pokojů, a jaké to má pro vás výhody.

A pokud máte pocit, že využití stínící tecniky se omezuje výhradně na jarní a letní měsíce, není tomu tak. Své využit má stínící technika i v chladné části roku, kdy vám stínící technika pomůže ušetřit náklady na vytápění.

Zastínění dětského pokoje

Do dětského pokoje se hodí takové zastínění, aby tam ráno neprosvitl ani paprsek světla a děti tak mohly i v létě déle spát. Případně aby mohly jít spát ještě za světla nebo aby dobře spaly přes den. Ideální jsou venkovní rolety. Ty mohou být doplněné vnitřními závěsy, které mohou mít dětské motivy, aby se děti cítily ve svém pokojíčku útulněji.

Zastínění v kuchyni

Zastínění kuchyně

V kuchyni nepotřebujete mít úplné zatmění, lepší je mít možnost co nejlépe regulovat přísun světla. Ideální jsou tak asi venkovní žaluzie. Rozhodně jsou lepší venkovní než vnitřní, protože udrží teplo za okny, navíc fungují jako další překážka proti případným zlodějům. Příjemné je, že venkovní stínící technika nedostává v kuchyni zabrat během vaření, a vy ji tak nemusíte pracně čistit.

Zastínění dalších pokojů

Obecně se hodí používat venkovní stínící techniku. Z hlediska bezpečnosti, například u zadní části domu nebo tam, kde není z ulice moc vidět, se hodí mít pevnější stínící techniku, například hliníkové venkovní rolety. Jsou odolnější a opravdu už na první pohled odradí i zloděje. Zastínění ložnice můžete pojmout designově a použít i vnitřní stínící techniku, přes den tam stejně netrávíte moc času. Naopak pracovna potřebuje mít dobré zastínění, které ideálně i odhluční ulici – opět jsou nejlepší venkovní rolety.

Matné sklo místo stínění

Do interiéru, ale i do některých oken se občas používá matné sklo. Například v koupelnových dveřích je běžné, ale dá se využít i u dveří do kuchyně nebo přímo do oken, aby dovnitř šlo světlo, ale zároveň tam nebylo z ulice nebo ze zahrady vidět.

Možností je spousta, podstatné je, že si můžete vybírat. Není potřeba nasázet do všech oken stejné zastínění bez ohledu na různé potřeby. Raději se zamyslete a kombinujte.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE