Jak vybrat venkovní rolety

Jak vybrat venkovní rolety

  • Publikováno: 7.9.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Už tím, že jste si vybrali venkovní rolety, jste udělali super věc. Získáte tak spousty výhod. Venkovní rolety totiž udrží za oknem nejen světlo, ale i teplo. Zamezují tak přehřívání interiéru v létě, v zimě zase fungují jako tepelná izolace. Navíc snižují venkovní hluk, dobře vypadají a v neposlední řadě jsou i kvalitní bezpečnostním prvkem. Ale to už asi víte. Pojďme se podívat, na co se při výběru venkovních rolet zaměřit.

Kvalita provedení a dodavatel

Tyto dvě věci spolu souvisí. Nejlepší venkovní rolety jsou ty, které mají hliníkové lamely vyplněny termoizolační PUR pěnou, čímž se zlepšují tepelně izolační vlastnosti rolety. Vyberte si rolety od svědčeného výrobce, který zaručuje jejich perfektní funkčnost a dlouhou životnost. Vyberte si ideálně dodavatele, který kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu, kde se můžete osobně poradit.

Materiál – plastové či hliníkové lamely?

Plastové lamely jsou křehčí a levnější. Dříve se dost používaly, ale dnes jsou na vzestupu spíše kvalitnější hliníkové lamely. Obecně platí, že hliník lépe odolává vnějším povětrnostním vlivům, má delší životnost, lepší izolační vlastnosti a poskytuje účinnější ochranu vůči UV záření.

Jak chcete rolety ovládat

V praxi se používají dva způsoby ovládání venkovních rolet – ruční a elektrické. Obě varianty mají své přednosti. Samozřejmě luxusnější a zároveň dražší je elektrické ovládání, kdy můžete venkovní rolety ovládat pohodlně dálkovým ovladačem z postele. Pravdou je, že elektrické ovládání je šetrné k lamelovým zámkům, což prodlužuje celkovou životnost venkovních rolet.

Barva venkovních rolet

Na závěr už si jen vyberte barvu rolet. Ideální je, když venkovní rolety ladí s fasádou domu. Venkovní rolety obvykle dostanete v nejrůznějších barvách včetně dekoru dřeva. Barevně můžete experimentovat i u schránky s vodícími lištami a u samotných vodících lišt. Poraďte se přímo s prodejcem.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE