Ebooky

6 ebooků o stavbě domu, které si musíte přečíst

  • Publikováno: 2.2.2018
  • Kategorie: Rady a tipy

Na trhu je řada elektronických knih (ebooků), které se věnují oboru stavebnictví. Pokusili jsme se pro vás vybrat ty, o kterých si myslíme, že pro vás budou hodnotné, přičemž některé můžete získat zdarma.

V níže zmíněných knihách naleznete množství rad a tipů, jak opravit nebo vylepšit svépomocí váš dům či byt.

Jak se dokonale připravit na stavbu domu

Autor: Stanislava Kratochvílová
Pozn. tento ebook již bohužel není dále k dispozici


V eBooku se dozvíte vše, co autoří jako architekti považují za důležité a co se naučili od svých klientů za 15 let bohaté praxe! EBook zahrnuje nejen textovou část, ale také pracovní listy. Po přečtení všech praktických informací můžete vše do pracovních listů zpracovat a pečlivě si ujasnit vaši konkrétní situaci s přípravou stavby nebo rekonstrukce domu.

Rekonstrukce domu

Autor: Ing. arch. Vojtěch Valda
"E-book vznikl jako elektronická varianta tištěné knihy. Rádi bychom amatérským stavebníkům přiblížili stavbu rodinného domu svépomocí.", představuje knihu autor.

Kniha obsahuje systematicky řazené kapitoly od průzkumu nemovitosti, přes návrh řešení, až po finální práce na přestavbě domu, mnoho profesionálních informací a tipů, názorná schémata, která Vám pomohou orientovat se v problematice rekonstrukcí a snížit finanční náklady či reálná řešení poruch, z nichž mnohé zvládnete vyřešit svépomocí. 200 stran.

Jak porozumět stavbě rodinného domku - hrubá stavba

Autor: Veronika Šoulová
Autorka říká: "Ebook vznikl pro snadnější orientaci v problematice stavebnictví. Má pomoci v souvislostech mezi projektovou dokumentací a samotnou realizací."

Ebook je určen jako informační produkt pro laickou veřejnost, která se chce dozvědět základní principy stavby a pro ty, kteří chtějí vědět, co jim stavební firma vlastně dělá a trochu si to ošéfovat. Pro ty, kteří nechtějí jen neznale dělat diváky.

Zvažuji stavbu rodinného domu

Autor: Martin Pryč
"Ebook vzniknul za účelem, rozšířit investorům pohled na stavbu, připadně rekonstrukci rodinného domu s ohledem na na energetickou náročnost. Ebook pomůže vhodně vybrat materiál pro nízkoenergetickou či pasivní stavbu. Ebook pomůže investorům vyvarovat se některým chybám už při uvažovaní o stavbě či rekonstrukci rodinného domu.", autor představuje blíže knihu.

Pro investory a stavebníky, kteří chtějí chytře investovat. Odhalte jednoduchou strategii, se kterou získáte návratnost investice do rodinného domu.

5 KROKŮ - Jak vybrat a koupit byt

Autor: Eva Hamerníková
Autorka říká: „Moje články, ebooky vznikají s cílem pomáhat se změnou bydlení a zaměřuji se v nich na klíčová témata při výběru nemovitosti, stavbě z pohledu mé profese ekonoma, odhadce nemovitostí a osobních zkušeností. Bydlení významně ovlivňuje náš život, mnohem více než si uvědomujeme. Na stranu druhou je pořízení nemovitosti nákladná záležitost, proto je namístě přistupovat k investicím do bydlení obezřetně, rozumně a ekonomicky, abychom nezatížili svůj rozpočet víc než je smysluplné v dlouhodobé perspektivě, a s vědomím toho, že jednou se dost možná ocitneme v roli prodejce.“

Ebook poskytuje návod, jak investovat do vlastní nemovitosti k bydlení i pronájmu.

 

Rekonstrukce krok za krokem

Autor: Ing. Jan Černohorský
Autor o knize řekl: “Chtěl jsem využít svých více jak desetiletých zkušeností v oblasti stavebnictví, týkajících se převážně rekonstrukcí bytů, abych zjednodušil rekonstrukci všem, co o tom doposud moc nevědí. Zjistil jsem, že na webu neexistuje ucelený návod, jak přistoupit k rekonstrukci bytu. Málokde se dozvíte, jak se domluvit s řemeslníkem a na co si během rekonstrukce dát pozor, aby Vám nevznikly zbytečné a neočekávané náklady nebo stavařské chyby ovlivňující budoucí kvalitu bydlení.”

Chystáte se na rekonstrukci vašeho bytu? Nemáte žádné zkušenosti nebo to minule nedopadlo podle Vašich představ? Potom jste tu správně! Ebook vás krok za krokem provede všemi úskalími, které na vás čekají. Důležité je vědět, jak postupovat a mít naplánované jednotlivé práce. Vůbec nejdůležitější je mít představu o souvislostech mezi jednotlivými kroky! Cílem ebooku "Rekonstrukce krok za krokem" je zprostředkovat běžným lidem návod, jak zvládnout rekonstrukci s nadhledem a nebýt zajatcem nevědomosti nebo špatně zvoleného řemeslníka.

    Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE