blog

Povrchová úprava oken

  • Publikováno: 18.5.2018
  • Kategorie: Okna

Uvažujete o pořízení nových plastových nebo hliníkových oken? Jestli ano, tak vás určitě zajímá jejich kvalita a předpokládaná životnost. Právě na životnost plastových i hliníkových oken má zásadní vliv jejich povrchová úprava. Ta určuje, jak je povrch oken chráněn, nebo jak dobře drží barva. V tomto článku se podíváme, jaké jsou povrchové úpravy oken a na co všechno má povrchová úprava vliv. Uvidíte, že se vyplatí investovat do takových oken, kde je povrchová úprava dělána pořádně, ideálně přímo v České republice.

O tom, jak budou vaše nová plastová či hliníková okna vypadat za pár let, rozhoduje právě povrchová úprava oken.

Plastová okna s dekorem dřeva

Když si nechcete pořizovat dřevěná okna, která jsou dražší, musíte se o ně více starat a vydrží vám kratší dobu, pořídíte si nejspíše kvalitní plastová okna s dekorem dřeva. Na tato plastová okna se obvykle používají hnědé probarvené plastové profily, čímž se plast neprozradí ani při otevřeném okně. Můžete vybírat z nejrůznějších odstínů imitujících různé typy dřeva. Profily se zafóliují z vnější i vnitřní strany a výsledek je plastové okno, které vypadá úplně jako dřevěné, jen má všechny pozitivní vlastnosti plastového okna.

Extrudace, kašírování a lakování

Povrchové plochy okenních plastových profilů se upravují pomocí kašírování, lakování a extrudace

  • Extrudace. Extrudování neboli vytlačování probíhá tak, že za pomoci teploty a tlaku je plast roztaven a poté vytlačen do výsledného tvaru. Tak se vyrábějí i plastové okenní profily. Ty se poté nakašírují jednobarevnou fólií.
  • Kašírování. Kašírování dekorativními fóliemi může dát plastovému okno jakýkoliv vzhled (dekor dřeva aj.). Jedná se o lepení pevných fólií, které se mohou použít zvenku i zevnitř.
  • Lakování. Plastové okno je možno nalakovat jakoukoliv barvou. Pro lakování okenních profilů se používají dvousložkové laky na polyakrylátové bázi. Nanáší se stříkáním.

Hliníková okna

U hliníkových oken můžete volit jejich barevnost z široké barevné škály RAL. Barva se nanáší práškovou technologií nebo se používá speciální fólie, například v případě, že chcete mít věrný dřevěný dekor.

Jednou z hlavních výhod plastových a hliníkových oken je skutečnost, že nepotřebují téměř žádnou údržbu.

 

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE