Halloweenský výzdoba oken a dveří

Halloweenská výzdoba oken a dveří

  • Publikováno: 22.10.2018
  • Kategorie: Okna a dveře

Ač Halloween není tradičním českým svátkem, získává u nás na stále větší oblibě. Není se čemu divit, protože se objevuje snad v každém druhém americkém filmu a seriálu.

A jelikož Halloween, připadající na 31. října, už pomalu klepe na dveře, rychle se pusťte do přípravy originální podzimní dekorace, která se bude jistě líbit i těm, kteří tomuto svátku příliš neholdují. Halloween totiž není jen o maskách, ale je právě také o výzdobě domu.

My se nyní podíváme alespoň na část výzdoby, která se týká oken a dveří.

Bez dýně to nejde

Halloweenská výzdoba dýní

Říct „halloweenská dekorace“ a nevybavit si tradiční vydlabanou dýni, je snad nemožné. Proto na ni rozhodně nezapomeňte. Stačí použít jakoukoliv dýni a postupně ji vydlabat lžící. Pak už jen vyřežete otvory na oči, ústa a nos a máte hotovo. Čím strašidelnější výraz, tím lepší. Strašidelnou dýni nakonec postavte na okenní parapet nebo před vchodové dveře a zapalte svíčku. S dlabáním dýně můžete strávit příjemné podzimní odpoledne se svými dětmi, které se určitě rády zapojí. 

Pokud byste ji raději měli pouze na stole či jinde v interiéru, zkuste si dát do oken alespoň lucerničku se zapálenou svíčkou. 

Halloweenská výzdoba oken

Na výzdobu oken určitě nezapomeňte, i ta k Halloweenu patří. Tipů na výzdobu oken je mnoho. Nejjednodušším řešením je zajít do obchodu a vybrat z řad nalepovacích strašidelných motivů. Ty pak můžete kombinovat se strašidelnou dekorací vlastní výroby.

Zkuste například vyrobit řetěz z listí, nebo alespoň nalepte jednotlivé listy na sklo. Hlavně nezapomeňte na pavučiny, které halloweenskou výzdobu podtrhnou. Ty si můžete vytvořit z provázků nebo papíru a ideálně je zavěsit do každého z rohů.

Do okna můžete dát také věnec z proutí ozdobený šiškami, mechem a listím.

O Halloweenu je dovoleno vše, proto se nebojte použít ani umělou krev či podobné šílenosti. Stačí, když si krví potřete dlaň, kterou následně přitisknete na sklo a vaše výzdoba nebude mít chybu.

Halloweenská výzdoba vchodových dveří

Halloweenská výzdoba oken a dveří

Nebojte se vyzdobit také vchodové dveře, u nichž se fantazii opravdu meze nekladou. Kromě již zmíněné dýně můžete před dveře postavit nejrůznější strašidelné dekorace. Těch seženete sice v obchodech velké množství, ale přece jen z nich budete mít větší radost, když si je vyrobíte sami doma. Na internetu najdete nespočet návodů – na levitující duchy z fáčoviny, pavoučí kokony s pavouky z nejrůznějších materiálů apod. Výzdobu můžete doplnit například girlandovými řetězy.

Nebojte se kombinovat strašidelné motivy s klasickými podzimními. Na dveře můžete například zavěsit proutěné košíky s podzimními květinami. V případě skleněné výplně sáhněte po smývatelných barvách na sklo a namalujte na ni strašidelné postavy, nebo dejte přednost jednoduchosti a pořiďte si dekoraci kostlivce, kterou jen zavěsíte na dveře.

Přírodní decentní výzdoba

Pokud nejste příznivci velké a bláznivé halloweenské výzdoby, můžete využít u nás tradičnější dekorace - větvičkové věnce ozdobené přírodními materiály (mech, kaštany, žaludy, listy, šípky, houby), chryzantémy, vřesy a doplnit je třeba rozsvícenou vydlabanou dýní.

 

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE