Bezpečnost především a u dětí obzvlášť

Bezpečnost především a u dětí zvlášť

  • Publikováno: 1.3.2019
  • Kategorie: Okna

V dnešní době se někteří rodiče o své děti až přehnaně bojí. Někdy rodiče nechtíc přenášejí své obavy a stresy na děti. Do toho média, která chrlí jednu dramatickou událost za druhou. Nestresujme děti zbytečně, ale snažme se spíše nebezpečným situacím prakticky předcházet. V tomto článku se podíváme na zabezpečení oken proti tomu, aby jimi malé děti vypadly ven.

Na internetu dnes můžete koupit spoustu praktických vychytávek, které vám pomohou okna zajistit. Pojďme se na některé blíže podívat:

  • Kabelový zámek. Za necelou tisícovku se dá pořídit kabelový zámek na okna. Zámek omezí otevření okna na maximální škvíru 15 cm, takže dítěti může z okna vypadnout hračka, ale samo nevypadne.

  • Zámek na okno. Můžete si koupit také zámek, který uzavře madlo okna tak, že okno nepůjde vůbec otevřít. Okno může být zavřené nebo pootevřené na ventilaci. Montáž je velmi jednoduchá, bez vrtání.

  • Klika s pojistným knoflíkem. Existují také speciální okenní kliky, které když chcete otočit, musíte zároveň zmáčknout knoflík, což by malé dítě ještě nemělo zvládnout. Navíc je to i ochrana proti zlodějům, kteří by vás chtěli navštívit přes okno.

  • Alarm na otevření okna. Tento elektronický systém se používá spíše proti zlodějům, ale funguje i na děti. Když se dítě snaží otevřít okno, spustí se alarm a vy můžete rychle přiběhnout.

  • Vyšroubování klik. V praxi lidé občas používají variantu, kdy vyšroubují ze všech dostupných oken kliky a když chtějí okno otevřít, kliku si vezmou. Samozřejmě ji musí mít schovanou na místě, kam se dítě nedostane.

 

Bezpečnostní skla a zajištění balkónu

Kromě těchto možností, jak zajistit okna, se hodí nechat si dát do nových plastových oken bezpečnostní skla, aby okno děti náhodou nerozbily a nezranily se o střepy. Dalším místem, které je pro děti potencionálně nebezpečné, je balkón. Můžete tak balkón také nějak rozumně zajistit, například klasickým řetízkem, který otevírání balkónových dveří omezí jen natolik, aby škvírou děti neprolezly. Případně můžete investovat do zasklení balkónu, což se vyplatí nejen z hlediska bezpečnosti vašich dětí, ale přináší to spoustu dalších výhod.

Posledním nebezpečím pro děti by mohly být prosklené interiérové dveře, opět je třeba zvážit jaký design dveří zvolíte. Plné dveře zajišťují soukromí, ovšem brání průniku světla do dalších místností. Dobrou volbou jsou částečně prosklené dveře, ideálně v horní polovině, kdy by tyto dveře mohly splňovat požadavky na bezpečnost a design.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE