Jak lze kombinovat hliníková pergola s roletou či žaluziemi

Jak lze kombinovat hliníková pergola s roletou a žaluziemi

  • Publikováno: 15.1.2021
  • Kategorie: Pergoly

Máte hliníkovou pergolu nebo plánujete, že si ji necháte postavit? Logicky vás určitě také zajímá, jak takovou pergolu zastínit. Ke stínění pergol se používají markýzy, různé druhy rolet i žaluzií, ale vždy záleží na tom, jakou pergolu máte. Existuje totiž hlavně několik způsobů zastřešení hliníkové pergoly.

Například český výrobce hliníkových pergol i stínící techniky Svět oken, realizuje 4 typy zastřešení pergol:

• polykarbonátová střecha
• prosklená střecha
• posuvná střecha
• střecha s otočnými lamelami

Zastínění polykarbonátové a prosklené střechy pergoly

U posuvné střechy (nepromokavá PVC látka) a u střechy s otočnými lamelami se zastínění střechy vůbec neřeší, protože už je vyřešeno povahou střechy samotné. Naopak u polykarbonátové a prosklené střechy je potřeba zastínění řešit. Používají se zde nejčastěji markýzy nebo vnitřní látkové žaluzie (plisé). Tím pádem můžete lehce regulovat, kolik slunečních paprsků si do pergoly během horkých dnů pustíte.

Screenové rolety na boční stínění

Ať už máte na pergole jakoukoliv střechu, boční zastínění se řeší u všech pergol, které nejsou kryté stromy, keři či jinou stavbou. Screenové rolety jsou velmi oblíbené a používají se na boční stínění všech typů pergol. Je to nejpoužívanější řešení. U zasklených pergol můžete však použít i venkovní rolety či žaluzie, z vnitřní strany pak připadají v úvahu nejrůznější závěsy, rolety i žaluzie.

Poraďte se přímo s výrobci a dodavateli pergol, ti mají nejvíce zkušeností z praxe.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Zpět ke všem příspěvkům

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE