Cena hliníkové pergoly

Cena hliníkové pergoly

  • Publikováno: 8.12.2020
  • Kategorie: pergoly

Hliníkové pergoly se používají na zahradách stále častěji a nahrazují tak tradiční dřevěné pergoly. Výhody hliníkových pergol jsou jasné – moderní vzhled, dlouhá životnost, nulová údržba a v neposlední řadě také různé varianty zastřešení. Faktem naopak je, že cena hliníkové pergoly je většinou vyšší než cena dřevěné pergoly. Pojďme se podívat, co vše cenu hliníkové pergoly ovlivňuje.

Rozměry pergoly a typ zastřešení

Základním faktorem jsou logicky rozměry pergoly, kterou si můžete objednat na míru. Zastřešení může mít mnoho podob, například v našem sortimentu naleznete hliníkové pergoly se 4 typy zastřešení. Konečnou cenu pergoly ovlivňují samozřejmě doplňky, jako je doplňkové stínění, LED osvětlení, motorizace (ovladače) navíc, než je započítaná v ceně (např. u bioklimatické pergoly) - u nás jsou veškeré pergoly vyráběny individuálně na míru zákazníkovi. 

Máte-li zájem o zasklenou a zastřešenou pergolu, pak nás poptejte individuálně. Aktuální cena zasklené pergoly se liší v závislosti na materiálu, velikosti a dodatečných doplňcích.

Hliníkové pergoly - cena

Pro příklad se podívejme na ceny pergol:

  • Hliníková pergola s polykarbonátovou střechou – 3000 x 2000 mm, cena 59.500 Kč bez DPH. Ekonomická varianta, která je nejoblíbenější. Nevidí se tolik nečistoty jako u skla.

  • Hliníková pergola s prosklenou střechou – 3000 x 2000 mm, cena 81.200 Kč bez DPH. Luxusnější a dražší varianta, propouští nejvíce světla, ale je trochu náročnější na údržbu (opět je zde třeba dodatečně vyřešit stínění).

  • Hliníková pergola s PVC posuvnou střechou – 2500 x 2500 mm, cena 88.400 Kč bez DPH. Pomocí dálkového ovládání ji můžete vysouvat do různých pozic podle potřeby, možno i úplně zasunout pod miniaturní plechovou stříšku.

  • Hliníková pergola s bioklimatickou střechou s otočnými lamelami –2000 x 2000 mm,  cena 114.769* bez DPH. Možnost libovolného naklápění lamel a stínění, při dešti je úplně nepropustná.
    * uvedená cena je základ bez komponentů

Pozn. výše uvedené ceny jsou pouze orientační, přesná cena je vypočtena podle zaměření naším technikem, podle konkrétní situace v místě stavby pergoly a podle dohodnutých parametrů. Ceny jsou platné k 21.11.2022. 

 

Typ podlahy, barva pergoly aj.

Cenu hliníkové pergoly ovlivňuje vybraná barva pergoly. Obecně platí, že když si vyberete nestandardní barvu, zaplatíte příplatek ve výši cca 16-19 %. Standardní barvy jsou hnědá, bílá a antracitová. Další barvy si můžete jednoduše vybrat ze vzorníku RAL.

Samostatně stojící pergola nebo pergola přikotvená ke stěně domu

Svět oken realizuje oba způsoby, tedy samostatně stojící pergoly na zahradu, i pergola přímo ke zdi domu nad terasou. V základním nacenění je kotvení pergoly do zdi, když chcete mít samostatně stojící hliníkovou pergolu, počítá se s příplatkem.

Pozn. ne vždy je možné zaručit pozednicové řešení (tzn. přikotevení k domu) kvůli příliš silnému zateplení (cca 12 cm a více) a jiným problémům, které mohou nastat. Poté je potřeba nutně řešit situaci samonosně. Ale konkrétní řešení se opět přizpůsobí individuální možnostem a požadavkům klienta.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE