Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám

  • Publikováno: 1.4.2019
  • Kategorie: obecné články

Nová zelená úsporám (04/2019)

Firma Svět oken je zapojena do programu Nová zelená úsporám.

S výrobky naší firmy můžete výrazně snížit energetickou náročnost svého domu a navíc získat dotace od státu. O dotace lze žádat průběžně až do konce roku 2021.

Od října 2018 navíc program Nová zelená úsporám rozšířil nabídku dotací a zjednodušil vyřízení žádosti.

Přehled nejdůležitějších změn platných od 15.října 2018:

  • Dotaci na zateplení domu či výměnu oken a dveří získáte i při provedení prací svépomocí, nejen s dodavatelskou firmou. Způsobilost výdajů je stanovena od 1.září 2018.

  • Úplnou novinkou je příspěvek na venkovní stínicí techniku (platí pouze pro venkovní žaluzie a rolety). Požádat o něj můžete současně  s dotací na zateplení. Výše podpory činí 500,- nebo 1000,- Kč /m2 stíněné plochy podle způsobu ovládání.

  • Program nově podporuje výstavbu domů v nízkoenergetickém standardu. Novostavbu je třeba doplnit o systém řízeného větrání se zpětným získáváním tepla (rekuperaci). Dotace 150 000 Kč /nízkoenergetický rodinný dům.

Ostatní novinky zde:

Nová zelená úsporám-novinky Nová zelená úsporám-novinky

K žádosti o poskytnutí dotace se přikládá odborný posudek, z něhož je patrný rozsah a způsob provedení podporovaného opatření a také to, že toto opatření splňuje podmínky stanovené Programem. Odborný posudek je zároveň podkladem pro výpočet podpory. Je nutno se obrátit na energetické specialisty, adresář a kontakty zde >> 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE