Posuvné či otevírací dveře na terasu?

Posuvné či otevírací dveře na terasu?

  • Publikováno: 24.11.2021
  • Kategorie: Dveře

Jestliže uvažujete o koupi dveří na terasu, hlavním rozhodnutím bude zvolit mezi klasickými balkónovými dveřmi a posuvnými dveřmi (posuvně-sklopné nebo zdvižně-posuvné). Když si pročtete internetové diskuze lidí, kteří už dveře na terasu mají, v drtivé většině případů doporučují posuvné dveře. Ty jsou ale dražší. V tomto článku se podíváme na oba typy posuvných dveří i na výhody a nevýhody klasických a posuvných dveří na terasu.

Klasické balkónové dveře

Výhodou klasických dveří, které se obvykle otevírají dovnitř, je jejich nižší pořizovací cena.

Nevýhody jsou však zjevné:

  • kolem dveří potřebujete prostor, aby se daly otevírat

  • při otevření dveří musíte oddělávat záclonu nebo závěs

  • když bude v domě průvan, mohou klasické dveře práskat apod.

Drobnou výhodou u klasických dveří je i to, že se jedná o velmi jednoduchý systém.

Zajímavou variantou jsou dvoukřídlé dveře. Tady můžete mít jedno křídlo fixní a druhé otevíratelné, nebo obě otevíratelné. To má tu výhodu, že se dá udělat větší otevřený průchod na terasu.

Posuvné dveře

Posuvné dveře mohou být: posuvně-sklopné nebo zdvižně-posuvné (HS portál). HS portál nemá dole zvýšený práh, ale zase je o něco dražší. Jinak jsou jejich výhody a nevýhody podobné. Posuvné dveře kolem sebe nepotřebují prostor pro otevírání, to je hlavní výhoda. Další výhodou je mít velké prosklené stěny, které umožňují výhled do zahrady. Zato hlavní nevýhoda je vyšší cena.

 

Určitě se vyplatí zajít si osobně na pobočku a tam si posuvné dveře vyzkoušet, ať vidíte, jak se v praxi otevírají. Když je křídlo moc velké, jde to někdy trochu hůře, a třeba dětem by to mohlo dělat problémy. U posuvných dveří je potřeba dát důraz na kvalitní kování, ať terasové dveře zbytečně nedrhnou.

Nejčastější varianta jsou v současnosti posuvně-sklopné dveře, které sice mají dole práh, ale jsou levnější než HS systém, a zároveň jsou posuvné. Dále je důležité, kolik máte místa kolem dveří a jak velké dveře si představujete.

 

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE