Jak sladit podlahu a interiérové dveře

Jak sladit podlahu a interiérové dveře

  • Publikováno: 28.10.2018
  • Kategorie: Dveře

Pořizujete si nové interiérové dveře nebo rekonstruujete podlahu? Kromě kvality a životnosti myslete také na eleganci a design svého bytu nebo domu. Interiérové dveře i podlaha dodávají totiž našemu bydlení tvář. Samozřejmě záleží na vkusu každého z nás, ale existují i obecné rady, jak sladit podlahu a interiérové dveře, a my se na ně v tomto článku podíváme.

Když vybíráte interiérové dveře …

Jestliže už máte podlahu danou a kupujete jen nové interiérové dveře, podívejte se na tato 3 pravidla:

  • Barva opticky zvětšuje a zmenšuje prostor. Když vyberete světlé interiérové dveře, opticky tím prostor zvětšíte (kvůli odrazu světla). Naopak při volbě tmavé barvy se místnost zmenší, ale zase působí často elegantněji.

  • Kombinace více dekorů dřeva. Dveře z opravdového dřeva se moc nepoužívají, kvalitnější a jednodušší na údržbu jsou spíše dveře plastové s dřevěným dekorem, takže vypadají jako dřevěné. Když už máte podlahu s dekorem dřeva, je vhodné pořídit interiérové dveře v takovém dekoru, který s podlahou ladí. Když má podlaha výraznou texturu, zvolte u dveří texturu spíše nevýraznou. Nebo stejnou jako má schodiště, nábytek nebo okenní rámy. Raději nekombinujte více než dva dekory dřeva, ať nepůsobí celek přeplácaně.

  • Bílé dveře se hodí téměř všude. Jednoduchou bílou barvou nic nepokazíte a navíc opticky prostor zvětšíte. Zvýrazní se podlaha a celý prostor dostane moderní a čistý nádech. Nemusíte řešit kombinace barev, nábytek a další doplňky tak nemusí s ničím extra ladit.

Když vybíráte podlahu …

Výše uvedená doporučení se vztahují i na tento opačný příměr. Tedy když řešíte novou podlahu, ale interiérové dveře už máte. Světlá podlaha opět zvětšuje prostor, protože odráží světlo. Další tip je použít imitace prken nebo přímo dřevěná prkna, opticky totiž místnost prodlouží. Při výběru podlahy zapojte představivost, ať ladí nejen s dveřmi, ale i s nábytkem a dalšími doplňky.

Nejde o to, ať je vše ve stejné barvě, mnohem zajímavější je totiž vhodný kontrast barev.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE