Energetické nároky na terasové a balkónové dveře

Energetické nároky na terasové a balkónové dveře

  • Publikováno: 2.6.2021
  • Kategorie: Dveře

Terasové a balkónové dveře se dnes u rodinných domů používají prakticky automaticky. Můžete vybírat z různých typů, ale obecně i u terasových a balkónových dveří platí, že výrobci dbají na to, aby dveře měly co nejlepší tepelně izolační vlastnosti. Dveře musí perfektně těsnit a neméně důležitá je také jejich odborná montáž. Energetické nároky na exteriérové dveře na terasu jsou proto stejné jako třeba na plastová okna. Čím menší tepelná prostupnost, tím lépe.

Terasové dveře pro nízkoenergetické domy

Když budete vybírat exteriérové dveře na terasu pro nízkoenergetický dům, zaměříte se právě na co nejlepší tepelně izolační vlastnosti. Na trhu je takových dveří spousta, jen jsou trochu dražší než obyčejné dveře. Dívejte se u parametrů hlavně na součinitel prostupu tepla dveří a třídu průvzdušnosti, která by měla být čtvrtá (vchodové dveře ve tříde 3 nebo 2).

Pro nízkoenergetické a pasivní domy jsou různé parametry, které je potřeba dodržet. U exteriérových dveří na terasu platí stejné podmínky jako u oken. To znamená, že součinitel prostupu tepla u balkónových a terasových dveří (Uw) musí být maximálně: Uw = 0,6-0,8 W (m2.K).

Když máte vybrány kvalitní terasové či balkónové dveře, je to skvělé. Další a neméně důležitý krok je však odborná montáž dveří. Určitě se vyplatí nechat montáž exteriérových dveří na terasu na dodavatelské firmě. Jednak jsou to odborníci, kteří montují dveře a okna každý den, a také se na ně můžete obrátit s údržbou dveří, i v případě, že je s dveřmi nějaký problém. Kdybyste si dveře montovali sami, s případnou reklamací můžete mít problémy.

Ať už si vyberete klasické otevírací balkónové dveře, posuvně sklopné dveře (s prahem), nebo bezbariérové zdvižně posuvné dveře, do nízkoenergetického domu je lze bezproblémů použít, když bude dostatečně nízký součinitel prostupu tepla dveří.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE