Dvířka pro psy v plastových dveřích

Dvířka pro psy v plastových dveřích

  • Publikováno: 11.2.2019
  • Kategorie: Dveře

Dvířka pro psy a kočky dávají svobodu nejen jim, ale také vám. Není potřeba neustále dveře otevírat a zavírat, kočky ani psi nebudou na dveře škrábat, neudělají v domě loužičku. Seženete hned několik velikostí těchto malých dveří, takže si vyberte takové, do kterých se váš pes vejde i za pár let. Dvířka pro psy lze namontovat do všech typů dveří – do plastových, dřevěných i hliníkových. Montáž dvířek by nijak neměla ovlivnit jejich kvalitu a životnost.

Dvířka pro psy a kočky se nejčastěji umisťují do vchodových dveří, ale je možné je dát i do dveří, které vedou na verandu, nebo do interiérových dveří. Vyberte si taková dvířka, která perfektně těsní, abyste omezili úniky tepla z domu.

Dvířka do dveří nebo do zdi

Prakticky je nejjednodušší dát dvířka do jednoduchých hladkých dveří bez zdobení a vitráží. Dají se však namontovat i do složitějších dveří. Dokonce i do jednovrstvého skla, někdy i do dvojskla. Další variantou je dát dvířka do zdi, to už však chce stavební úpravy, plánujete-li rekonstrukci nebo výstavbu domu, můžete s nimi už předem počítat. S konkrétní montáží by vám měli pomoci prodejci těchto dvířek pro psy a kočky.

Jak provést montáž dvířek

Montáž dvířek pro psy a kočky není složitá, ale potřebujete k tomu základní kutilské vybavení – elektrická nebo ruční pilka, vrtačka, křížový šroubovák, vodováha a ochranné pracovní pomůcky. První přesně vyměříte, jak velkou díru budete do svých dveří vyřezávat. Dvakrát měř, jednou řež. Poté přišroubujte dvířka do díry podle přiloženého návodu výrobce. Záleží na materiálu, ze kterého jsou vaše dveře. Do dřevěných nebo plastových dveří se řezat dá, do prosklených to raději nechte na odborníkovi.

Máte i možnost celé dveře vytáhnout z pantů a dovézt je někomu do dílny, aby tam na dveře vaše nová dvířka pro psy namontoval. Toto je častá varianta tam, kde se majitelé psa necítí jako kutilové.

Pokud si pořizujete nové dveře, zkuste poptat výrobce, zda by bylo možné dvířka pro domácí mazlíčky rovnou integrovat při výrobě. U Světa oken to funguje tak, že si zákazník dodá dvířka, která jsou při výrobě nainstalována do dveří. Často takto řešíme vlezy pro kočky.

Když se montáž dvířek pro psy a kočky provede správně, kvalita a životnost vchodových dveří opravdu neutrpí. Není se tak v tomto ohledu čeho bát.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE