2 systémy zasklení lodžie - rámový a bezrámový2 systémy zasklení lodžie – rámový a bezrámový

Zasklení lodžie či balkónu je určitě dobrý nápad. Mimo jiné rozšíříte svůj obytný prostor, zlepšíte klima v bytě, můžete na balkóně sušit prádlo i v dešti, nemusíte se bát, že vám kočka či dokonce dítě vypadne z balkónu. Výhod zasklení lodžie je spousta. Takže když máte několik tisíc navíc, investujte do zasklení, zvýšíte tak vlastně i hodnotu své nemovitosti.

Rozdíly mezi oběma systémy

Když už se rozhodnete pro zasklení lodžie, je potřeba zvolit spolehlivou firmu, ale hlavně systém zasklení. Existují totiž dvě základní varianty – rámový a bezrámový systém. Podívejme se, jaké jsou mezi nimi rozdíly:

  • Cena. Cena zasklení balkónu či lodžie se u obou systémů liší. Nejde o výrazný rozdíl, ale přeci jen je bezrámový systém dražší, ačkoli neobsahuje hliníkové rámy, je složitější na výrobu (vrtání a uchycení kotvících materiálů přímo do skla).
  • Výhled. Tady je asi hlavní rozdíl. U bezrámového systému si ani neuvědomíte, že se díváte do světa kolem přes sklo. Zato u rámového systému vidíte rámy, které výhled trošku ruší.
  • Hmotnost. Větší zátěž na balkónové zábradlí dává logicky rámový systém, který je o dost těžší. I proto je potřeba mít kvalitní zábradlí, ať jej nemusíte po pár letech složitě měnit.
  • Zabezpečení domu. Oba dva systémy výrazně sníží riziko vloupání do vašeho domu přes balkón či lodžii. Ani přes rámový ani přes bezrámový systém se zloděj jen tak nedostane.
  • Možnost otevření. Tady už záleží na konkrétních výrobcích. Každopádně u bezrámového systému můžete otevřít větší plochu balkónu než u rámového.

Poraďte se s prodejcem

Při výběru budete určitě brát zřetel na cenu a výše uvedené srovnání. V každém případě se pokuste najít spolehlivou firmu, která kromě internetové nabídky provozuje také kamenný obchod, abyste se mohli jít osobně a nezávazně poradit. Odborníci by vám měli zodpovědět veškeré otázky, poradit vám a zasklení lodžie či balkónu nacenit. Budete pak mít také na koho se obrátit, když bude potřeba servis zasklení či dokonce v případě, že bude nutná reklamace.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE