Stínění pergol a zimních zahradStínění pergol a sezónních zimních zahrad

Máte pergolu či zimní zahradu a řešíte jejich zastínění? Zastínění je potřeba (ideálně zvenku), ochrání vás před agresivním sluncem, ale chrání také samotnou konstrukci před silným deštěm či větrem. Přesto je nejhorší, když do zimní zahrady pálí slunce a ze zimní zahrady se tak stává neobyvatelný skleník vhodný spíše pro rajčata než pro příjemné posezení. Pergoly i sezónní zimní zahrady mají podobný systém zastínění. Musíte vyřešit zastínění střešní části a zastínění stěn. Nejčastěji se používají markýzy a venkovní rolety na okna.

*Pozn: Pergoly a sezónní zimní zahrady lze plně využívat po 3 roční období. Celoroční využití těchto prostor je dáno tím, že na terasu nesněží a neprší, ale teplota uvnitř pergoly oproti teplotě venkovní o moc vyšší nebude.

Zastínění střešní části - markýzy

Střecha se u pergol i zimních zahrad nejlépe zastíní speciálními markýzami. Jedná se v podstatě o rolety, které jsou vybaveny vodícími lištami. Markýzy jsou vyrobeny ze speciální látky, která je velmi pevná, dokonale vypnutá a odolná proti vodě. Můžete si vybrat ze spousty barevných kombinací. Navíc ani v průběhu let její barvy neblednou ani pod každodenním ostrým sluncem. Markýza se montuje přímo na střechu pergoly či zimní zahrady, bývá většinou vyrobena na míru a je standardně opatřena motorem a dálkovým ovládáním. Může mít také sluneční čidla, sama se pak zatáhne, když začne slunce připalovat a naopak.

Boční zastínění – venkovní rolety či žaluzie

Pergoly i zimní zahrady se z bočních stran stíní buď venkovními roletami nebo žaluziemi. Právě díky hliníkovým venkovním roletám můžete svou pergolu uzavřít a udělat z ní uzavřený obyvatelný prostor. Rolety můžete ovládat ručně klikou nebo dálkovým ovládáním. Prostor dobře zatemníte, rolety chrání také proti hluku, odradí zloděje a navíc tepelně izolují.

Prosklené plochy zimní zahrady můžete kromě venkovních rolet zastínit také žaluziemi (ideálně také venkovními). Hlavní výhodou žaluzií oproti roletám je skutečnost, že je není potřeba vytahovat celé, můžete jednoduše regulovat přístup přirozeného světla do zimní zahrady.

Užijte si své zimní zahrady a pergoly téměř po celý rok!


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE