Trendy a novinky v plastových oknechTrendy a novinky v plastových oknech

Kde jsou ty doby, kdy okna představovala nudnou a obyčejnou součást domu. Ničím nevynikala a každý měl okna téměř shodná s okny souseda. Dnes již na okna pohlížíme úplně jinak. Nejen jako na produkt z nutnosti, ale i jako na módní doplněk, který podtrhává vzhled domu a dělá ho výjimečným. Stále častějším požadavkem zákazníků je originalita a sladění designu oken se stavbou. Touha po originálním designu pak nutí výrobce vymýšlet stále nové typy oken a okenních doplňků.

Jak je to s dekory dřeva

Již několik let přetrvává trend dekorů s imitací dřeva nebo nalepovacích mřížek na skle, tento trend ale stále více slábne, protože dnes jsou tyto typy natolik rozšířené, že nelze mluvit o přílišné originalitě. Přesto jsou dekory dřeva stále oblíbené. Lidé totiž postupně zjistili, že lze sladit cenovou výhodnost plastových oken s krásným designem oken dřevěných. Ačkoliv tedy tento trend postupně slábne, stále patří dekor dřeva mezi jedny z nejčastějších požadavků klientů. Trendem budoucnosti jsou ale zaručeně jiné materiály jako jsou hliník a dřevohliník.

Hliník: oblíbený materiál současnosti

Oblíbeným materiálem současnosti je hliník, který je nejvhodnějším řešením do moderních domů. Má výbornou statiku, a proto se využívá u velkých okenních rámů. Pro použití hliníkových konstrukcí hovoří i jejich životnost, která je, na rozdíl od plastových a dřevěných, téměř neomezená.

Tip na článek: Přečte si také také článek "10 trendů pro bydlelení v novostavbě"

Využívání architektů

Dnešními hlavními trendy jsou originalita a originální design. Okna jsou dnes dělána přímo na míru konkrétní stavbě, aby podtrhla vzhled budovy. Různorodost staveb si vyžaduje různorodost plastových oken, a tak jsou stále více využíváni architekti při plánování stavby, včetně návrhů oken a dveří.

Čím větší okna, tím lepší

Dnešním trendem jsou velké světlé místnosti a tedy i velká okna, kterými prostupuje co nejvíce denního světla a tepla. Nové technologie tomuto trendu nahrávají, a to díky vysoké tepelné izolaci. Okna sice znamenají únik tepla, který je nepříjemný především v zimních měsících, ale tyto úniky jsou s využitím nových technologií stále nižší. Pro velká okna se hodí ocelové a hliníkové rámy, které působí příjemně a nenásilně v celkovém designu domu.

Okna bez rámů

Netradiční a originální alternativou klasických oken jsou okna bezrámová. Rám je u těchto oken schovaný, takže je vidět pouze sklo. Okna bez rámu jsou výsledkem snahy o minimalizaci rámových konstrukcí a podtrhnutí čistého designu skla.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE