Projekty na plastová okna - proč si je udělat

Projekty na plastová okna – proč si je udělat

Ať už stavíte nový dům, rekonstruujete nebo jen chcete vyměnit v celém domě okna, určitě je ke zvážení spolupráce s projektantem. Oslovte projektanta a řekněte mu, co od oken chcete. Funguje to obvykle tak, že společně vyberete vhodná okna i spolehlivého dodavatele. Projektant zahrne do návrhu i otázku bezpečnosti oken, jejich odhlučnění apod. Investice do projektanta se určitě vyplatí, hlavně v případě, že si pořizujete více oken a dveří.

Jak spolupráce s projektantem probíhá

Obvykle probíhá spolupráce s projektantem na oknech, případně i dveřích následovně. Poté co projektanta oslovíte, navrhne vám vhodné řešení oken a dveří. Vy to schválíte, objednáte okna dle projektu od vybraného dodavatele. Ideální je se s projektantem domluvit, že by vám dělal i technický dozor investora. Ne každý projektant má chuť a čas na tuto práci, ale s férovým projektantem se dohodnete. Budete se tak mít na koho obrátit, kdyby bylo s okny něco v nepořádku.

Co bude projektant řešit

Možná se vám zdá zbytečné si na okna zvát projektanta. Jenže on opravdu může pomoci. Při novostavbě či kompletní rekonstrukci domu je pak projektant nutností. Při plánování a výběru oken zohledňuje spousty faktorů, podívejme se na ty nejčastější:

  • Kolik světla. Základem oken je propouštění denního světla. Projektant navrhne okna tak, abyste měli v domě dostatek světla a aby bylo světlo ideálně rozloženo. Například využije střešní okna, která poskytují více světla než svislá okna.
  • Energetická efektivita. Máte-li okna na jih nebo střešní okna, pak například platí, že se potřeba energie na vytápění s vyšším počtem střešních oken snižuje.
  • Tepelný komfort v domě. Teplotu v domě ovlivňují i okna. Typ zasklení oken, velikost okna, stínící technika, možnost větrání aj.


Projektant pomůže vybrat typ oken, počet a rozmístění oken, velikost oken a ideálně také nezávisle doporučí vhodného dodavatele oken a dveří.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE