Okna pro nízkoenenrgetické domyOkna pro nízkoenergetické domy

Plánujete stavět nízkoenergetický dům a vybíráte okna? Vězte, že plastová okna jsou pro nízkoenergetické domy ideální. Nízkoenergetické domy musí splňovat přísná kritéria energetických úspor během provozu domu, ale tato kritéria nejsou tak přísná jako u pasivních domů. Nejslabším článkem (co se izolace týče) jsou právě okna a dveře. Jaká okna pro nízkoenergetické domy tedy vybrat? Určitě je dobré se o tom poradit s odborníky, kteří vám poradí.

Trojskla a perfektní izolace

Okna pro nízkoenergetické domy by měla mít určitě trojskla. Celkově musí mít co nejlepší tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti, což zajistí právě kvalitní trojsklo, rámy ale i středové těsnění. Přes okna jde do místnosti nejen světlo, ale také teplo. Naopak z místnosti by měla být propustnost tepla co nejnižší. Máte-li kvalitní okna, dlouhodobě ušetříte na vytápění svého domu.

Svět oken nabízí speciálně navržené profily pro nízkoenergetické domy, naleznete je pod označením S9000 IQ83, ve dvou variantách s předsazeným nebo rovným křídlem.

Abyste neměli uvnitř v létě až příliš teplo, dá se to řešit montáží stínící technikyvenkovní žaluzie, rolety na okna i dveře apod. Důležité je, aby byla stínící technika venku zabránila tak vniku nejen světla, ale také tepla.

Na co si dát pozor a jak vybírat

Musíte si odpovědět na spoustu otázek a zvážit různé faktory. Podívejme se, co je při výběru oken důležité:

  • velikost oken – vyberte vhodnou velikost oken a počet oken
  • orientace oken – myslete na to, jak moc bude do kterých oken svítit slunce, přizpůsobte tomu velikost a počet oken
  • profil a rám – vyberte vhodný profil a rám okna po dohodě s odborníkem
  • montáž a zasklení – oboje je nad míru důležité
  • barva oken – nezapomeňte, že i plastová okna mohou být v různých barvách, v dekoru dřeva apod.; můžete je třeba sladit s fasádou

S výběrem vám pomůže odborník

S konečným výběrem oken si určitě nechte poradit spolehlivými odborníky. Nejlépe si najděte osvědčenou firmu s referencemi, která provozuje kromě internetových stránek také kamenné prodejny. Tam zajdete a na všem se osobně domluvíte.

Velmi důležitá je u nízkoenergetických domů také správná montáž oken. Zabrání se tak zbytečným únikům tepla z domu. Součástí montáže je i přesné zatěsnění spár a zajištění odvětrání, aby nedocházelo ke kondenzaci vody uvnitř spár.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE