Okna pro nízkoenenrgetické domyOkna pro nízkoenergetické domy

Plánujete stavět nízkoenergetický dům a vybíráte okna? Vězte, že plastová okna jsou pro nízkoenergetické domy ideální. Nízkoenergetické domy musí splňovat přísná kritéria energetických úspor během provozu domu, ale tato kritéria nejsou tak přísná jako u pasivních domů. Nejslabším článkem (co se izolace týče) jsou právě okna a dveře. Jaká okna pro nízkoenergetické domy tedy vybrat? Určitě je dobré se o tom poradit s odborníky, kteří vám poradí.

Trojskla a perfektní izolace

Okna pro nízkoenergetické domy by měla mít určitě trojskla. Celkově musí mít co nejlepší tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti, což zajistí právě kvalitní trojsklo, rámy ale i středové těsnění. Přes okna jde do místnosti nejen světlo, ale také teplo. Naopak z místnosti by měla být propustnost tepla co nejnižší. Máte-li kvalitní okna, dlouhodobě ušetříte na vytápění svého domu.

Svět oken nabízí speciálně navržené profily pro nízkoenergetické domy, naleznete je pod označením S9000 IQ83, ve dvou variantách s předsazeným nebo rovným křídlem.

Abyste neměli uvnitř v létě až příliš teplo, dá se to řešit montáží stínící technikyvenkovní žaluzie, rolety na okna i dveře apod. Důležité je, aby byla stínící technika venku zabránila tak vniku nejen světla, ale také tepla.

Na co si dát pozor a jak vybírat

Musíte si odpovědět na spoustu otázek a zvážit různé faktory. Podívejme se, co je při výběru oken důležité:

  • velikost oken – vyberte vhodnou velikost oken a počet oken
  • orientace oken – myslete na to, jak moc bude do kterých oken svítit slunce, přizpůsobte tomu velikost a počet oken
  • profil a rám – vyberte vhodný profil a rám okna po dohodě s odborníkem
  • montáž a zasklení – oboje je nad míru důležité
  • barva oken – nezapomeňte, že i plastová okna mohou být v různých barvách, v dekoru dřeva apod.; můžete je třeba sladit s fasádou

S výběrem vám pomůže odborník

S konečným výběrem oken si určitě nechte poradit spolehlivými odborníky. Nejlépe si najděte osvědčenou firmu s referencemi, která provozuje kromě internetových stránek také kamenné prodejny. Tam zajdete a na všem se osobně domluvíte.

Velmi důležitá je u nízkoenergetických domů také správná montáž oken. Zabrání se tak zbytečným únikům tepla z domu. Součástí montáže je i přesné zatěsnění spár a zajištění odvětrání, aby nedocházelo ke kondenzaci vody uvnitř spár.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE