Od koho koupit plastová okna - živnostníci versus větší firmy

Od koho koupit plastová okna – živnostníci versus větší firmy

Okna nejsou nejlevnější záležitost, zvláště když jich potřebujete koupit více. Když si vyberete plastová okna, což je asi nejvýhodnější volba, musíte si dát hlavně pozor, od koho je kupujete. Ve stavebnictví i v podnikání s okny můžete totiž narazit na krachující či podvodné firmy a těm je potřeba se vyhnout. Podle čeho tedy vybírat spolehlivého dodavatele oken:

  • Reálné reference. Poptejte se známých, kamarádů a lidí, kteří si v posledních letech nechali dělat okna, kdo jim je dělal a jak byli s přístupem firmy spokojeni.
  • Internetové diskuze. Prohlédněte si internetové diskuze, ale nenechte se zmást. Tady někdy bývají podvodníci, kteří schválně shazují konkurenci.
  • Zkušenosti firmy. Podívejte se na web a historii vybraného dodavatele, zjistíte, jak dlouho jsou na trhu. Čím déle, tím se nejspíše jedná o serioznější firmu.
  • Osobní dojem. V neposlední řadě je důležitý váš osobní dojem, který získáte během úvodní nezávazné komunikace s předběžně vybraným dodavatelem.

Živnostník či firma?

Živnostníci obecně by měli být féroví, protože za svou práci ručí vlastním dobrým jménem. Někdo říká, že jsou živnostníci více svobodomyslní bohémové, kteří mají výsledky „na háku“ a zaměstnanci mají zodpovědnost v krvi, proto se nechávají zaměstnat. Jiný říká zase opak. Faktem je, že větší firma má lepší zázemí, dokáže vám své služby nabídnout za nižší ceny. V případě nemoci či pracovní neschopnosti jednoho člověka vám pošle jiného zaměstnance. Když živnostník přestane z jakéhokoliv důvodu podnikat, nikdo jej nenahradí. Ale i velké firmy mají své mínusy.

Jednoznačná odpověď, jestli je lepší živnostník nebo firma, neexistuje, důležitější jsou jejich reference. Celkem často to funguje tak, že živnostníci a firmy spolupracují, živnostníci například okna pro velké firmy montují. Stejně na konci záleží na tom, na koho konkrétně narazíte. Faktem je, že větší firma vám dává větší jistotu a jistou záruku, že budete mít kde reklamovat.

Důležité je, kdo okna vyrábí

Vždy chtějte znát pravého výrobce oken, na trhu je spousta prodejců a překupníků, kteří vám nemohou zaručit kvalitu oken. Opravdovou kvalitu oken může zaručit jen výrobce, který ví, jaké použil technologické postupy. Ještě před nákupem oken to proberte s prodejcem a výrobce oken si nechte zapsat do kupní smlouvy. Pro jistotu. Možná úplně nejlepší je nakupovat přímo u výrobce.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE