Jaké existují typy parapetůJaké existují typy parapetů

Vnitřní a vnější okenní parapety

Do vašeho bytu si vybíráte ze dvou základních typů okenních parapetů.
Prvním typem jsou vnitřní okenní parapety, které jsou zasazené do interiéru. Plní především estetickou funkci, a proto bývají často slaďovány s designem celého interiéru.
Druhým typem jsou venkovní okenní parapety, které kromě estetické funkce zabraňují zatékání vody do fasády. Jsou tak plně funkční součástí oken.
U obou typů samozřejmě závisí na kvalitě. To platí zvláště u vnějších parapetů, které jsou neustále vystavovány klimatickým jevům.
Při nákupu obou typů parapetů máte na výběr ze široké škály barevných provedení a z mnoha materiálů. Parapety jsou nedílnou součástí oken a stylově dotvoří váš domov.

Typy parapetů podle materiálu

Plastové parapety
Plastové parapety jsou nejpoužívanějším typem parapetů, jsou téměř bezúdržbové a vysoce odolné. Jedná se o parapety s dlouhou životností, které můžete používat i v místnostech se zvýšenou vlhkostí. Nejčastěji se plastové parapety prodávají v bílé barvě, ale dají se pořídit v široké škále dekorů a barev.

Dřevotřískové parapety
Jedná se o typ vnitřních parapetů, který je vhodný do všech interiérů. Jejich předností je tvarová stálost a dlouhá životnost. Prodávají se v široké škále dekorů.

Mramorové parapety
Mramor je exkluzivním materiálem, který se ideálně hodí do interiérů moderních domácností. Dá se dokonale sladit například s barovým pultem a tím podtrhne design celého interiéru.

Kamenné parapety
Kamenné parapety jsou vysoce odolné a s dlouhou životností. Zvláště ty z pravého kamene jsou velmi elegantní a celkově oživí interiér i exteriér. Sehnat se dají v mnoha materiálech a barvách. Kromě mramorových parapetů jsou oblíbené parapety ze žuly, která přináší pevnost, mechanickou odolnost, barevnou stálost a dlouhou životnost.

Hliníkové parapety
Hliníkové parapety jsou typem venkovních parapetů. Vyznačují se vysokou pevností a dlouhou životností.

Cihlové parapety
Netradičním a zajímavým typem parapetů jsou parapety cihlové. Zvláště u chalup a starších rodinných domků budou tyto parapety příjemně vynikat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE