Jaké existují typy parapetůJaké existují typy parapetů

Vnitřní a vnější okenní parapety

Do vašeho bytu si vybíráte ze dvou základních typů okenních parapetů.
Prvním typem jsou vnitřní okenní parapety, které jsou zasazené do interiéru. Plní především estetickou funkci, a proto bývají často slaďovány s designem celého interiéru.
Druhým typem jsou venkovní okenní parapety, které kromě estetické funkce zabraňují zatékání vody do fasády. Jsou tak plně funkční součástí oken.
U obou typů samozřejmě závisí na kvalitě. To platí zvláště u vnějších parapetů, které jsou neustále vystavovány klimatickým jevům.
Při nákupu obou typů parapetů máte na výběr ze široké škály barevných provedení a z mnoha materiálů. Parapety jsou nedílnou součástí oken a stylově dotvoří váš domov.

Typy parapetů podle materiálu

Plastové parapety
Plastové parapety jsou nejpoužívanějším typem parapetů, jsou téměř bezúdržbové a vysoce odolné. Jedná se o parapety s dlouhou životností, které můžete používat i v místnostech se zvýšenou vlhkostí. Nejčastěji se plastové parapety prodávají v bílé barvě, ale dají se pořídit v široké škále dekorů a barev.

Dřevotřískové parapety
Jedná se o typ vnitřních parapetů, který je vhodný do všech interiérů. Jejich předností je tvarová stálost a dlouhá životnost. Prodávají se v široké škále dekorů.

Mramorové parapety
Mramor je exkluzivním materiálem, který se ideálně hodí do interiérů moderních domácností. Dá se dokonale sladit například s barovým pultem a tím podtrhne design celého interiéru.

Kamenné parapety
Kamenné parapety jsou vysoce odolné a s dlouhou životností. Zvláště ty z pravého kamene jsou velmi elegantní a celkově oživí interiér i exteriér. Sehnat se dají v mnoha materiálech a barvách. Kromě mramorových parapetů jsou oblíbené parapety ze žuly, která přináší pevnost, mechanickou odolnost, barevnou stálost a dlouhou životnost.

Hliníkové parapety
Hliníkové parapety jsou typem venkovních parapetů. Vyznačují se vysokou pevností a dlouhou životností.

Cihlové parapety
Netradičním a zajímavým typem parapetů jsou parapety cihlové. Zvláště u chalup a starších rodinných domků budou tyto parapety příjemně vynikat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE