Jak přidělat záclony do plastových okenJak přidělat záclony do plastových oken

Záclony, závěsy a různé rolety zútulňují dům, chrání soukromí a částečně pohlcují i okolní hluk. Mají mnoho funkcí, ale tou největší je funkce dekorativní. Ne vždy ale mají v moderních bytech své místo, zvláště v kombinaci s plastovými okny.

Nejčastěji jsou plastová okna spojena se žaluziemi nebo s klasickými záclonami. Trendy se ovšem vracejí a tak se není čemu divit, že se zvyšuje obliba vitrážových záclon v kombinaci s plastovými okny.

Co jsou vitrážové záclony?

Vitrážové záclony jsou krátké záclony s délkou 30 – 90 centimetrů. Používají se tam, kde nechceme, aby bylo zakryté celé okno. Nejčastějším místem použití je kuchyně a většina z nás je zná z domů našich babiček.

Jak přidělat záclony do plastových oken

Pokud se rozhodnete pro vitrážové nebo klasické záclony, nikdy nevrtejte do plastových oken. Záclony můžete připevnit jinými způsoby, aniž byste museli porušit okna a svým zásahem přišli o záruku. Vitrážové tyče se dají připevnit přímo na okenní rám plastových oken díky samolepícím držákům. Důležité je, abyste držáky připevňovali na suchý povrch a hned je nezatížili. V opačném případě hrozí, že vám držák brzo spadne. Doporučuje se po přilepení počkat alespoň 12 hodin, než je na držák nasazena tyč. Pokud by se stalo, že vám háčky i přes správný postup spadnou, zkuste je připevnit pomocí malého množství silikonu nebo sekundového lepidla. Podobným způsobem můžete na okna připevnit i různé typy rolet. Na trhu najdete i výrobce, kteří k roletám dodávají háčky, které se přímo zavěsí na okenní rám a není třeba lepení ani vrtání.

Zaclony s garnýží Zaclony s garnýží
záclona na garnýži záclona na háčky

Slaďte záclony s interiérem

Nesnažte se dát záclony za každou cenu do jakéhokoliv interiéru. Záclony se hodí spíše do klasických bytů než do bytů moderních. To platí zvláště pro vitrážové záclony. V jejich případě nezapomeňte na to, že patří spíše do domů v přírodě, s hezkým výhledem. V úvahu vezměte i typ místnosti, pro kterou jsou záclony určeny. V kuchyni se budou vitrážové záclony vyjímat, zatímco v ložnici budou jako "pěst na oko".

Rada na závěr

Pokud si nejste jistí, jak přidělat záclony do plastových oken, kontaktujte svého prodejce. V žádném případě do oken nevrtejte nebo jiným způsobem neodborně zasahujte. Nejen, že tím automaticky přicházíte o záruku na okna, ale hlavně můžete okna porušit a tím výrazným způsobem snížit jejich funkčnost.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE