Jak malovat obrázky na okenní skloJak malovat obrázky na okenní sklo


Máte kreativního ducha nebo alespoň malé děti, které chtějí tvořit? Možná už máte doma dětských výtvorů víc než dost. I proto pro vás máme zajímavý tip – malování na sklo. Je celkem jedno jestli máte okna plastová, hliníková nebo dřevěná, u tohoto malování jde jen o sklo. Obecně se dá říct, že existují dva způsoby, jak na sklo malovat:

  • Malovat rovnou přímo na sklo – barva nejde odstranit. Existují barvy, kterými malujete přímo na sklo a ty pak nejdou odstranit. Obrázek tam už jednoduše zůstane.
  • Malovat na sklo přes fólii. Lepší a mnohem častěji používaná varianta je ta, že si obrázek nakreslíte podle šablony na fólii a pak už ho jen přenesete na okno.

Malování na sklo přes fólii

Zajímá vás, jak namalovat skutečně krásný obrázek? Nejjednodušší je ho překreslit. Budete k tomu potřebovat průhlednou fólii, barvy na sklo a konturovací barvu (černá, zlatá, stříbrná, měděná aj.).
Jak postupovat:

  • Pod fólii si dejte předlohu obrázku, který chcete překreslit.
  • Konturou si překreslíte obrysy obrázku a necháte cca 3-4 hodiny konturovou barvu zaschnout.
  • Poté obrázek vybarvíte barvami na sklo. Čím větší vrstva, tím déle vydrží barvy svěží a s obrázkem se bude lépe manipulovat.
  • Vnitřní barvy nechte 24 hodin vyschnout a potom ho pomalu z fólie sloupněte.
  • Posledním krokem už je jen hotový obrázek nalepit na okno.


Pár tipů na závěr

Výhoda tohoto typu malování je ta, že můžete obrázek kdykoliv sloupnout, z okna odstranit a nalepit ho neporušený jinam. Můžete ho nalepit také na porcelán, na obkládací dlaždice, na prosklené dveře apod. U větších obrázků se doporučuje dát je po uschnutí těsně před sloupnutím na 1-2 minuty do ledničky, aby ztuhly a lépe se sloupávaly. Jinak se může stát, že se k sobě některé části přilepí. Malování na sklo je super zábava s dětmi hlavně ve dnech, kdy prší a nechce se vám vyrážet ven z domu.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE