Interiérové dveře z masivu - pro a proti

Interiérové dveře z masivu – pro a proti

Budete si pořizovat interiérové dveře? Můžete vybírat z různých materiálů. Nejoblíbenější, nejlevnější a nejpraktičtější jsou bezesporu plastové interiérové dveře, nebo dveře vyrobené z dřevovláknitých desek, které mívají různou povrchovou úpravu. Naopak nejdražší a nejluxusnější jsou dveře právě z masivu. Pro výrobu z masivu se nejčastěji používají měkké dřeviny – smrk a borovice. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody interiérových dveří z masivu.

Výhody interiérových dveří z masivu

Dveře z masivu v interiéru jsou spíše pro bohatší rodiny. Jejich cena totiž začíná na částce vyšší než 10 tisíc korun. Kupujete si tak kvalitu. Podívejme se na přednosti dveří z masivu:

  • Krásný vzhled. Dřevo je přírodní materiál a nic jej plně nenahradí. Sice je potřeba jej více udržovat, ale právě rustikální vzhled je hlavním důvodem, proč si někteří lidé dveře z masivu pořizují.
  • Dlouhá životnost. Dveře z masivu vám při správné a pečlivé údržbě vydrží opravdu dlouho. Výhodou je, že jsou dveře uvnitř a nemusí čelit nepříznivým povětrnostním podmínkám, protože v takovém případě to na nich je celkem brzy vidět. Když se opotřebují, dají se obrousit a znovu povrchově upravit.
  • Stabilita a pevnost. Jestliže jsou dveře vyrobeny ze suchého dřeva (na to pozor!), jsou velmi stabilní, pevné a odolné.

Nevýhody interiérových dveří z masivu

Ve srovnání s kvalitními plastovými dveřmi, dveře z masivu ve většině aspektů prohrávají. Přesto si je někteří lidé kupují hlavně kvůli vzhledu, i když povrchové úpravy v dekoru dřeva jsou u plastových dveří stále na vyšší a vyšší úrovni. Podívejme se tedy na konkrétní nevýhody dveří z masivu:

  • Vysoká pořizovací cena. Hlavní a nejvýraznější nevýhoda je právě velký rozdíl v pořizovací ceně oproti plastovým dveřím. Pod 10 tisíc za základní interiérové dveře se prostě nedostanete.
  • Náročná údržba. Oproti plastovým dveřím je potřeba se o masiv starat. Brousit, lakovat, natírat.
  • Nehodí se do koupelny. Dřevo nemá rádo vlhkost a proto se určitě nehodí do koupelny.


Ze srovnání pro většinu lidí vyplývá, že je výhodnější pořídit si kvalitní plastové dveře, které se svými vlastnostmi dveřím z masivu minimálně vyrovnají!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej


 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE