Foĺiované, dýhované, laminované či skleněné interiérové dveřeFóliované, dýhované, laminované či skleněné interiérové dveře


Vybíráte interiérové dveře? Prodejci vám budou nabízet nejrůznější typy dveří. Vyznáte se v nich? První je potřeba si vybrat, jestli si do interiéru pořídíte klasické dveře nebo dveře posuvné. Obě varianty mají své využití, svá pro a proti. V tomto článku se podíváme především na jednotlivé typy klasických interiérových dveří, které lze rozdělit do několika kategorií:

  • Fóliované dveře. Tradiční interiérové dveře, které jsou opatřeny fóliovou povrchovou úpravou. Můžete vybírat z nejrůznějších barev, vzorů a originálních dekorů. Fólie u těchto dveří imituje například strukturu dřeva. Tyto dveře jsou spíše levnější variantou.

  • Dýhované dveře. Dýha vzniká krájením dřeva na pláty. Dýhované dveře mají jedinečný povrch, dýha jim totiž dává přirozenou texturu dřeva. Každý strom roste jinak, i proto jsou každé dýhované dveře originální. Když zvolíte dýhu, získáte dveře s nádechem přírodní čistoty a hlavně kvalitu s dlouhou životností. Dýhované dveře se nejčastěji vyrábějí v provedení javor, buk, dub či exotické dřeviny jako eben nebo teak.

  • Laminované dveře. Tyto dveře s laminovaným povrchem jsou nejprodávanější. Jsou velmi odolné proti mechanickému poškození a cenově dostupné. Můžete je sehnat v různém barevném provedení i například v dřevěném dekoru. Laminované interiérové dveře se běžně používají v domácnostech, ve školách, v administrativních budovách i komerčních objektech.

  • Skleněné dveře. V interiéru můžete použít celoskleněné dveře, které se vyrábějí z jednoho kusu skla. Jedná se o bezpečnostní sklo, které jen tak nerozbijete. Takové dveře se používají hlavně pro tmavé prostory, aby tam přišlo co nejvíce světla, ale dávají také pocit luxusu a elegance. Kromě celoskleněných dveří můžete mít i jeden z výše uvedených typů dveří s částečným prosklením.


Kde interiérové dveře koupit

Ať už si vyberete jakýkoliv typ dveří, nejdůležitější je vybrat spolehlivého výrobce či prodejce. Ideálně oslovte firmu, která kromě internetové nabídky provozuje také kamennou prodejnu ve vašem okolí. Tam se můžete osobně poradit, zeptat se, na to co vás zajímá a v neposlední řadě budete mít i místo, kam se obrátit v případě jakýchkoliv problémů.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE