Dveřní doplňky dokreslují vzhled dveří.Dveřní doplňky – kliky, panty, zámky aj.

Vchodové i interiérové dveře si můžete vybrat z různých materiálů povrchů i výplní a v nejrůznějším provedení. Ať už si vyberete jakékoliv dveře, celkový dojem ze dveří dokreslují právě dveřní doplňky – kliky, panty, madla, zámky nebo i třeba kukátko. Tento článek shrnuje a popisuje jednotlivé doplňky dveří, jejichž výběr si můžete také rozmyslet. A dát tak dveřím svůj vlastní styl.

Jaké dveřní doplňky tedy existují?

  • Kliky. Kliky se vyrábějí v různém provedení – plastové kliky, nerezové kliky, okrasné kliky (imitace zlata, bronzu aj.), bezpečnostní kliky a další kliky pro vchodové či interiérové dveře.
  • Panty. Panty musí být plně seřiditelné ve všech osách. Můžete si vybrat z různého barevného provedení i z několika materiálů a sladit tak panty s dalšími dveřními doplňky i se samotnými dveřmi.
  • Madla. Trubková dveřní madla se používají místo klik nejčastěji v budovách, kde se dveře často otevírají. Opět si můžete vybrat z různých materiálů (nerezová ocel, mosaz, hliník, plast aj.)
  • Klepadla. Klepadla jsou zajímavou dekorací, která se používá na vchodových dveřích. Klepadla na dveřích navozují historickou atmosféru a luxusní vzhled.
  • Kukátka. Kukátko je praktický doplněk dveří a můžete si jej nechat namontovat do vchodových dveří už při jejich nákupu nebo až dodatečně.
  • Zámky. Zámky jsou kapitola sama o sobě, určitě doporučujeme bezpečnostní zámky, které vašemu domu zajistí klid a pocit bezpečí. Na výběr máte ze spousty typů a druhů.
  • Dopisní vhozy. Namísto klasické poštovní schránky si můžete na své vchodové dveře namontovat elegantní vhoz na dopisy. Korespondence vás tak bude čekat přímo za dveřmi.


Kromě výše uvedených dveřních doplňků se používají ještě další dveřní doplňky – koule na dveře, číslice a jmenovky, piktogramy, rozety aj. Vyberte si, co byste chtěli na svých vchodových dveřích mít; vchodové dveře jsou totiž tím prvním, co vaše návštěva uvidí. Užijte si výběr dveřních doplňků!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE