10 (ne)tradičních dekorací, které rozzáří okna, dveře i balkony

10 (ne)tradičních dekorací, které rozzáří okna, dveře i balkony

  • Publikováno: 1.2.2019
  • Kategorie: Okna, dveře

Ať už žijete v domě či bytě, určitě víte, že dekorace dokáží mnohé. Nejen, že navozují příjemnou domácí atmosféru, ale umí interiér zútulnit tak, že v něm každý bude rád trávit čas. A právě okenní parapety, dveře i balkony jsou ideálním místem pro výzdobu.

1. Květináče, kam se podíváteKvětináče, kam se podíváte

Květiny, bylinky i sukulenty je potřeba umístit do květináčů. A protože je seženete v nejrůznějších provedeních, můžete s nimi dokonale dekorovat interiér. A dokonce je i sezónně měnit. Takové pokojové rostlinky, které vyžadují světlo, si přímo říkají o to, abyste je umístili na okenní parapet. Totéž platí i pro balkony, kam kromě květináčů patří i truhlíky. A abyste se nemuseli strachovat, že občas zapomenete zalévat, vyberte si ten samozavlažovací. A už se můžete jen kochat. Jak vybrat ten pravý, se dozvíte třeba zde.


2. Vázy pro všechno

Nemusíte zrovna slavit narozeniny, abyste dostali řezanou květinu. Ale když už ji dostanete, nebo si ji sami koupíte, je skvělé ji umístit do vázy na okno. Okvětní lístky, na které svítí sluneční paprsky, jsou totiž hotovým uměleckým dílem. A pokud by vás trápila alergie, umělé řezané květiny od těch živých prakticky ani nerozeznáte. A víte, co je klasika? Sklo. Jestli doma nemáte broušenou vázu po babičce, je na čase si jednu křišťálovou pořídit. Hodí se totiž jak do moderních, tak rustikálně zařízených interiérů.


3. Svíčky, svíčky, svíčky

Lodžie, balkon i okno jsou a budou ideálním místem pro svíčky všeho druhu. Domů na okno zvolte ty aromatické, které kromě intimního přítmí prodchnou váš domov i příjemnou vůní. V exteriéru můžete vsadit na větší svíce, ale vyplatí se postavit je do závětrné strany. Nebo ještě lépe - pořídit si na ně lucernu či lucerničku. Tím získáte kouzelnou a originální dekoraci.

Vázy pro každého Svíčky, svíčky, svíčky Fotky, které nezapomínají


4. Fotky, které nezapomínají

Pokud si nepotrpíte na zbytečný nábytek, nebo už na něm akorát nemáte místo, ale zbožňujete si připomínat krásné okamžiky, využijte parapet! Na rámečky na fotografie je jako dělaný. Dnes patří mezi oblíbené rámečky z kovu, které se hodí do industriálních interiéru. Odráží totiž světlo, ale zároveň si uchovávají studený vzhled.

Polštáře, kde byste je nečekali


5. Polštáře, kde byste je nečekali

Okenní parapet, pokud je dostatečně široký, ale můžete využít i na netradiční dekoraci. Na polštáře! Stačí mít doma menší polštářky, klidně i různých rozměrů, které nepotřebujete ke spánku. Když si na ně totiž pořídíte hezké povlečení, udělají z vašeho pokoje teple vyhlížející místo, kde najde každý své útočiště. A když si pořídíte polštáře s flitry, dostanete do svého domova ultramoderní prvek bytového designu.


6. Nestárnoucí věnce

Pokud nemáte široké parapety, ani balkon, nezoufejte. Dekorovat totiž můžete i dveře. Určitě máte zkušenost s vánočními věnci, ale tuhle nestárnoucí klasiku nemusíte využít jen o Vánocích. Stačí si pořídit podzimní či jarní věnec, který přitáhne pozornost každého kolemjdoucího.


7. Slova i vzkazy pro každý den

Kromě venkovní strany dveří ale můžete využít i tu vnitřní. A na co? No přece na tabule. Magnetické i ty na křídu, kam zapíšete vše, na co nechcete zapomenout. Nebo milý vzkaz, kterým potěšíte toho, kdo odchází až po vás. Vstupní dveře ale můžete ozdobit i jakoukoli závěsnou dekorací, ať už půjde o oblíbený nápis nebo třeba plechové či proutěné srdíčko.

Nestárnoucí věnce Slova i vzkazy pro každý den Světlýlka jako celoroční záležitost


8. Světýlka jako celoroční záležitost

Už dávno neplatí, že žárovky jsou záležitostí Vánoc. Světýlka proto můžete mít na balkoně klidně celý rok. Pokud však nejste zastáncem toho trendu, vyberte si lampion či solární dekoraci. Ty budou i za letních večerů navozovat tu správnou atmosféru.


9. (Ne)tradiční zvířecí obydlí

Na balkon i okno z vnější strany jistě patří ptačí budka. Jinak se ale dá využít i klasická ptačí klec nebo rybí akvárko. Když do nich umístíte kamínky a květiny, získáte originální dekoraci, kterou jen tak někdo v okolí nemá.


10. Zvuková kulisa

Pokud milujete zurčení vody, ale žádný potůček v okolí nemáte, stačí si na balkon či okno pořídit fontánku. Při ní se vám bude krásně relaxovat i usínat. Obzvlášť u té s jemným osvětlením. Nebo vám může jemný větřík hezky rozezvučet zvonkohru, kterou na balkon zavěsíte. Jestli máte rádi tlumené zvuky, určitě vsaďte na bambus. Pokud jste ale spíše pro cinkání, kovová zvonkohra bude pro vás tou pravou.

Netradiční zvířecí obydlí

Zvuková kulisa

Líbí se vám? Všechny uvedené dekorace jsme našli na Biano.cz.

 

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE