Hliníková pergola jako luxusní doplněk domu a zahrady

Hliníková pergola jako luxusní doplněk domu a zahrady

  • Publikováno: 12.5.2021
  • Kategorie: Pergoly

Zahrada je často důvodem, proč si konkrétní nemovitost pořizujeme. Je to místo, kde máme soukromí, jsme na čerstvém vzduchu, můžeme tam pěstovat zeleninu, sportovat, hrát si s dětmi, koupat se v bazénu nebo jezírku, prostě je to náš prostor. A když si na zahradě ještě necháme postavit elegantní a bytelnou hliníkovou pergolu, dá se mluvit o luxusu.

Hliníková pergola může být přímo u domu nad terasou, nebo i kdekoliv dále na zahradě jako volně stojící stavba. Velikost si určíme sami, ale kromě velikosti a místa, kde pergola bude, je potřeba rozhodnout ještě o dalších věcech, které nám mohou pobyt v pergole ještě zpříjemnit:

  • Zasklení pergoly. Zasklení pergoly nám dává možnost pergolu využívat i v nepříliš příjemných dnech, kdy fouká a prší. Je to další obytný prostor navíc - zimní zahrada, k tomu ještě s výhledem na zahradu. Zasklení je skvělé a dává pergole další rozměr.

  • Výběr typu střechy. U hliníkových pergol si můžete vybrat různé typy střechy. Základní je střecha polykarbonátová, další variantou je střecha prosklená. Ty jsou mezi klienty voleny nejčastěji. Zvolit můžete však i posuvnou střechu nebo střechu s otevíracími lamelami, která rovnou řeší i stínění pergoly.

  • Vytápění pergoly. Když už máte pergolu zasklenou, můžete uvažovat dokonce o přídavném vytápění pergoly, abyste ji mohli využívat i brzy na jaře nebo později na podzim. Vytápění poptávejte u prodejců topidel, ideální je přídavné infra topidlo, které ohřívá předměty a osoby.

  • Zastínění pergoly. Když nemáte pergolu pod vzrostlými stromy, které dávají nejlepší stín, pak je možná na místě řešit její zastínění. V úvahu připadá markýza na střechu, nebo screen rolety či žaluzie jako boční stínění.

Pergola na zahradě je možná zbytná věc, na druhou stranu zvedne komfort, který zahrada nabízí. Můžete tam v klidu relaxovat, pořádat rodinné oslavy či setkání s kamarády. Hlavně v teplých měsících ji budete pravděpodobně využívat každý den.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE