Předsazená montáž okna a její výhody

Předsazená montáž okna a její výhody

  • Publikováno: 15.9.2020
  • Kategorie: Okna

Předsazená montáž okna v praxi znamená, že se okno osadí do zateplovací vrstvy. Okno tak není v nosném zdivu, ale v zateplující fasádě. Předsazení oken a dveří se provádí pomocí nosné konstrukce. Okno je tak na vnější hraně domu a není zapadlé dovnitř. Předsazená montáž se používá u novostaveb nebo rekonstrukcí, kdy je na domě masivní kontaktní zateplení. Pojďme se podívat na konkrétní výhody a nevýhody předsazených oken.

Výhody předsazené montáže oken

  • Lepší tepelně izolační vlastnosti. Předsazením se minimalizuje vznik tepelných mostů a do domu přes okna netáhne. Předsazené okno je osazeno do polystyrenu, není tam tak prostor k úniku tepla.

  • Okna se prakticky nerosí. Díky tomu, že je okno přímo v polystyrenu, nedostává se kolem okenního rámu chlad do zdí a tím pádem se velmi omezí nepříjemné rosení oken, nevznikají tak ani plísně.

  • Více světla do domu. Tím, že jsou okna přímo ve fasádě, se do domu dostává o něco více světla, než kdyby byla okna zapuštěna do nosného zdiva, a při použití silné vrstvy izolace by vypadala jako hradní střílny.

Mezi další výhody patří i fakt, že není potřeba dělat žádný zásah do interiéru, navíc se předsazená montáž doporučuje i u nízkoenergetických domů.

Nevýhody předsazené montáže

  • Vyšší cena. Když někdo hledá nejlevnější řešení, předsazená montáž oken je investicí navíc. Pokud ale máte dobré financování bydlení a hledáte tu nejvyšší kvalitu, určitě se vám předsazená montáž okna vyplatí.

  • Nutnost kombinovat se zateplením. Když neplánujete zateplovat svůj dům novou fasádou, nebo rovnou stavět nový, pak se předsazená montáž oken prakticky ani nedá udělat. Okna totiž zapadají přímo do nové fasády.

Pro předsazenou montáž se dají použít prakticky všechny materiály oken. Nejproblematičtější je to u dřevěných oken. Když máte plastová či hliníková okna, je předsazená montáž bezproblémová.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE