Jak se starat o sítě proti hmyzu a co s nimi v zimě

Jak se starat o sítě proti hmyzu a co s nimi v zimě

  • Publikováno: 4.3.2021
  • Kategorie: Okna

Sítě proti hmyzu do oken nebo balkónových dveří se používají stále častěji. Můžete s nimi pohodlně větrat, aniž by dovnitř létali komáři, vosy nebo jiný hmyz. Víte jak se o ně starat? Čištění sítí a jejich údržba je jednoduchá, ale prodlouží jejich životnost. Stačí sítě a rámy alespoň jednou za rok zbavit usazeného prachu, pylu a nečistot. Jak tedy na to?

Postup čištění a údržby sítí do oken

  1. Prvním krokem je síť z okna sundat.

  2. Poté vezměte vysavač, nastavte jej na nejnižší výkon a síť nasucho vysajte.

  3. Dále si můžete vzít měkký kartáček a síť s ním opatrně vyčistit tak, abyste ji nepoškodili.

  4. Dalším krokem je vzít síť (i s rámem) a dát ji buď do vany, nebo na zahradu. Ve vaně ji vysprchujte horkou vodou, na zahradě ji důkladně postříkáte hadicí. Tím by měla být síť vyčištěná.

  5. Rám stačí otřít vlhkým hadrem.

  6. Na závěr nechte síť pořádně oschnout a zkontrolujte upínací komponenty.

Během celého čištění sítí si dávejte velký pozor, abyste síť neponičili. Nepoužívejte nic ostrého a čistěte síť jemně. Některé sítě ani nejdou sundat, nejčastěji u balkónových dveří. Takové sítě jen lehce vysajte a přejeďte vlhkým kartáčkem.

Co se sítěmi před zimou

Před zimou můžete sítě z oken vyndat nebo je tam nechat. Když sítě v oknech necháte, nemělo by to mít žádný vliv na jejich životnost. Mráz je určitě nezničí. Můžete však samozřejmě na zimu sítě uklidit, v tom případě si je nějak označte, ať víte, kam která síť patří. Lidé si často sítě na zimu sundávají, protože jim vadí horší výhled nebo i sněhové vločky, které se na sítích usazují. Ve výsledku tak záleží jen na vás, jestli sítě na zimu sundáte, nebo je necháte v oknech.

Sítě nepotřebují velkou údržbu, spíše jemné zacházení. Čím více se s nimi manipuluje, tím spíše hrozí jejich potrhání (i dříve než by skočila jejich materiálová životnost).

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE