Zabezpečení balkonovych a terasových dveri proti zlodejům

Zabezpečení balkónových a terasových dveří proti zlodějům

  • Publikováno: 26.10.2019
  • Kategorie: Dveře

V rodinných domech proběhne více než 50% všech vloupání přes balkónové nebo terasové dveře. Obvykle jsou totiž méně zabezpečené než vstupní dveře. Přitom je velmi jednoduché pořídit si balkónové dveře se zámkem nebo jen stávající balkónové dveře doplnit speciálním zámkem do balkonových dveří. Důležité je zde kvalitní kování obzvláště na plastové balkónové dveře. Co všechno tedy můžete pro zabezpečení vstupu přes balkón a z terasy udělat?

Když má zloděj dost času, stejně se do domu dostane, ale zabezpečení mu to stíží, dostane ho pod tlak a zvyšuje šanci, že jej někdo nachytá a zloděj uteče. Jaké zabezpečení můžete na balkónové dveře dát?

  • Bezpečnostní kování. Základem je spolehlivá dveřní západka pro balkónové dveře. Bezpečnostní kování musí být hlavně odolné proti snadnému vypáčení.

  • Klika se zámkem nebo tlačítkem. Když bude klika zamčená, zloděj balkónové dveře neotevře. Nedostane se ani k obvodovému kování. Klika se zámkem nebo s blokovacím tlačítkem slouží zároveň jako dětská pojistka.

  • Bezpečnostní sklo. Máte-li u terasových dveří bezpečnostní sklo, zloděj jen tak okno nerozbije a tím pádem si ani neotevře klikou zevnitř. Navíc je bezpečnostní sklo vhodné u rodin s dětmi, kde j e tak zabráněno jednoduchému vyskleni dveří.

  • Bezpečnostní fólie. Na staré balkónové dveře si můžete nalepit bezpečnostní fólii, která zabrání jednoduchému rozbití okna a navíc slouží i jako ochrana proti UV záření.

  • Stínící technika. Zloděje často odrazuje i stínící technika, obzvláště pak venkovní rolety a žaluzie. Má tak o jednu překážku více. Stínící technika je primárně určena na okna, ale běžně se používá i u plastových balkónových dveří.

Základem funkčního zabezpečení domu z terasy jsou určitě balkónové dveře s poctivým zámkem, kvalitní kování a dobrá dveřní západka pro balkónové dveře. Tato bezpečnostní opatření se hodí nejen proti zlodějům, ale také jako preventivní ochrana vašich dětí.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE