Oprava balkónových dveří

Oprava balkónových dveří

  • Publikováno: 7.7.2020
  • Kategorie: Dveře

Když máte problém s balkónovými dveřmi, můžete se je pokusit sami opravit nebo si pozvat odborníka, který vám je opraví. Záleží na tom, do jaké míry jste kutil, a jakou závadu balkónové dveře mají. V tomto článku se podíváme na nejčastější problémy balkónových dveří, i na to, jak opravit plastové balkonové dveře.

Ještě než přejdeme k samotným opravám, připomeneme pravidelnou údržbu. Pravidelná údržba totiž výrazně prodlužuje životnost balkónových dveří. Údržba znamená balkónové dveře kontrolovat a jednou za rok je seřídit (nebo si na seřízení někoho pozvat). Pravidelným seřizováním a promazáváním kování i ušetříte, protože nebudete muset řešit zbytečné opravy.

Nejčastější problémy dveří a jak je opravit

Opravu někdy potřebují jednokřídlé, dvoukřídlé i posuvné balkónové dveře.

  • Balkónové dveře nedrží při zacvaknutí zvenku. Je nutné odborně seřídit.
  • Protáčí se klika. Opět je nutno rozebrat a seřídit, případně vyměnit kliku. Technik to zvládne za pár minut.
  • Prasklé sklo. Je potřeba okno odlištovat, vysklít okno, správně vypodložkovat a znovu zasklít.
  • Ohnutý rám. Tady záleží, jak moc je rám prohnutý a jestli to půjde spravit. Nechte raději na posouzení technikovi.

U balkónových dveří se vyskytuje spousta dalších problémů. Může to být poškozená stínící technika, zaseknuté balkónové dveře, nadměrné rosení oken, protržená okenní síť, špatný zámek, prasklé těsnění aj.

Ideální řešení je pozvat si odborníka, který mimo jiné seřídí veškerá vaše okna a dveře a přímo na místě balkónové dveře opraví. Buď problém vyřeší natrvalo, nebo jen dočasně s tím, že je potřeba řešit problém výměnou dveří nebo nějakým náročnějším zásahem. Každopádně se vyplatí technika pozvat - jednou za rok se to doporučuje do všech domácností už z hlediska prevence.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE