Zasklení a revitalizace v družstevním bytě

Zasklení a revitalizace v družstevním bytě

  • Publikováno: 27.4.2019
  • Kategorie: Balkony a lodžie

Bydlet v družstevním bytě má svá pro a proti. Nevýhodou je, že nejste majitelem bytu, tím je právě družstvo. Když si necháte v družstevním bytě zasklít balkón, může časem nastat situace, že se družstvo rozhodne, že se bude celý dům zateplovat a revitalizovat, vaše zasklení tak musí pryč. V tomto článku se podíváme, jak takové situaci předejít, případně jak ji řešit.

Když si chcete nechat v družstevním bytě zasklít balkón nebo lodžii, řešte to s představenstvem družstva. Je dobré si zjistit, jestli se v budoucnu nechystá zateplení celého domu. Jestli ano, pak se zasklením počkejte. Když se v dohledné době zateplení nechystá nebo už je dům zateplený, stejně budete k zasklení svého balkónu potřebovat povolení družstva. Sice zasklením balkónu zvyšujete hodnotu bytu, ale stejně záleží na družstvu, jestli zasklení povolí.

Na čí náklady se zasklení ruší a následně instaluje

Faktem je, že když se bude dům revitalizovat a zateplovat, zasklení musí být demontováno. O tom, na čí náklady to proběhne, rozhodují stanovy družstva. Tam byste měli najít odpověď. Obecně platí, že obvykle je demontáž i následná montáž na náklady družstva. Je však potřeba si to ověřit u představenstva. Někdy je to jasně dané, jindy musíte splnit určité podmínky.

TIP: Přemýšlíte, nad celkovou revitalizací bytu a nejste si jisti, zdali ji "utáhnete"? Možná pro vás bude řešením hypotéka na rekonstrukci.

Každé bytové družstvo má vlastní stanovy, které jsou závazné a rozhodující. S povolením zasklení balkónu nebývá problém, s jeho vynuceným odstraněním také ne. Horší už to je s následnou montáží nového zasklení. To záleží případ od případu. Když vám nevyjde vstříc představenstvo družstva, můžete požádat o členskou schůzi družstva, kde pak svůj požadavek přednesete. Logicky by vám totiž demontáž i montáž mělo družstvo proplatit.

Když chcete rušit zasklení balkónu z jakéhokoliv jiného důvodu, budete opět potřebovat získat povolení svého bytového družstva. A samozřejmě si toto odstranění budete financovat sami.

Jestliže tedy řešíte zasklení balkónu nebo jeho odstranění, podívejte se do stanov družstva a zeptejte se přímo představenstva svého družstva.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE