Údržba zasklení na balkoně

Údržba zasklení na balkóně/lodžii

  • Publikováno: 29.7.2019
  • Kategorie: Balkony a lodžie

Zasklení balkónu nebo lodžie je skvělá investice do svého bytu. Nejenže zvýšíte hodnotu bytu, ale hlavně získáte obyvatelný prostor navíc. Zasklení navíc tlumí hluk z ulice, zvyšuje bezpečnost bytu a zlepšuje jeho tepelnou izolaci. Když už zasklení máte, určitě chcete, aby vám vydrželo co nejvíce, tedy jak správnou údržbou prodloužit jeho životnost. V tomto článku se blíže podíváme, co údržba zasklení balkónu nebo lodžie v bytě vlastně obnáší.

Ať už máte rámové nebo bezrámové zasklení balkónu, jeho údržba je jednoduchá a nenáročná. Obvykle si vystačíte s tím, když budete jednou ročně kontrolovat následující body:

  • Mazání koleček. Zasklení obvykle mívá horní pojezdová kolečka, díky kterým se dá jednoduše zasklení otevírat a zavírat. Tato kolečka je potřeba cca jednou za rok lehce namazat, aby šlo se zasklením snadno pohybovat. Nezapomeňte také vyčistit žlábky, ve kterých se zasklení pohybuje.

  • Čištění rámů. U rámového zasklení je občas rámy vyčistit a umýt od prachu a jiných nečistot. Postačí vám mýdlová voda.

  • Mytí skel. Nejviditelnější jsou samozřejmě skla. Jak umýt zasklenou lodžii, aby vám šla práce hezky od ruky? Použijte vodu a speciální přípravek na mytí oken. Po umytí můžete skla přetřít stěrkou nebo je jen nechat uschnout na sluníčku. Zasklení se dá často otevřít dovnitř tak, abyste při mytí oken zvenku nemuseli balancovat na hraně balkónu. Na mytí oken si nejlépe vyhraďte teplý slunečný den.

  • Kontrola zasklení. K pravidelné údržbě patří také vizuální kontrola zasklení. Jestli něco někde drhne nebo se nedovírá, věnujte tomu včas pozornost. Když to nedokážete vyřešit sami, můžete vždy zavolat odborníky.

Kdy pozvat odborníky

Když máte naprasknuté nebo rozbité sklo, nebo když zasklení nefunguje jak má, a vy si nevíte rady, zavolejte odborníkům. Nejlépe je oslovit přímo firmu, která vám zasklení na balkóně či lodžii montovala. Opravy mohou být ještě v záruční době nebo si je zaplatíte jako pozáruční servis. Každopádně veškeré trable se zasklením raději řešte co nejdříve, ať se zbytečně nezhoršují.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE