Jak se zbavit holubů na balkóně

Jak se zbavit holubů na balkóně

  • Publikováno: 18.12.2018
  • Kategorie: Balkony a lodžie

Holubi jsou možná milí ptáci, ale ve skutečnosti přinášejí více problémů než radosti. Kromě toho, že jejich trus není vítaný ani na sochách na náměstí, ani na balkóně, holubi jsou také přenašeči různých parazitů. Ve městech žije holub skalní, který se přizpůsobil životu ve městech, živí se odpadky a tím, co ve městě najde. K tomu potřebuje k lepšímu trávení sníst i nějaké kamínky, takže rád oklovává omítku či zdivo na balkónech. Nejhorší jsou však nemoci, které se mohou přenést na člověka.

Jaká rizika holubi na balkónech přináší

Holub může opravdu roznášet různé nemoci. V jeho trusu jsou nebezpeční parazité a roztoči, na holubech často parazituje i nebezpečný klíšťák holubí nebo štěnice ptačí. Spousta lidí je tak na holuby a jejich trus alergická. Mezi nejčastější nemoci, které souvisí s výskytem holubů, patří ptačí tuberkulóza, salmonelóza, trichomoniáza, toxoplazmóza či klíšťová encefalitida. Samé nepříjemné nemoci. Jak se tedy proti holubům účinně bránit a nepustit je na svůj balkón?

Zasklení balkónu, sítě, bodce na zábradlí

Lidé často používají proti holubům neúčinné finty. Různá pověšená CDčka, umělohmotní dravci a jiní strašáci na holuby nefungují. Stejně tak moc nefungují ani pachové odpuzovače, které vydrží tak do prvních dešťů. Holubi jsou navíc dost chytří ptáci. Podívejte se, co na holuby na balkóně funguje:

  • Zasklení balkónu. Když si necháte zasklít balkón nebo lodžii, máte vyhráno a holubi se k vám nedostanou. Navíc získáte další „pokoj“ a zvýšíte i hodnotu svého bytu.

  • Sítě proti holubům. Zasklení balkónu vám musí provést firma, ale když se chcete bránit primárně holubům, budou vám stačit i speciální sítě, které si můžete na balkón celkem lehce nainstalovat sami.

  • Bodce. Proti holubům se používají i bodce na zábradlí a na římsy, ale ty nejsou stoprocentně účinné. Holubi někdy létají přímo na balkón, bez mezipřistání. Dražší a účinnější jsou elektrické bodce.

Z většího nadhledu je jediným účinným řešením odchyt holubů a tím pádem omezování jejich počtu. Jinak se holubi množí celkem rychle. Dožívají se 4 let a každý rok mají 5-6 mláďat. Zajímavé je, že holubi jsou vázáni na místo, kde se narodili, takže se nestěhují a na jednom místě žijí celý život.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE