Zastínění balkónových dveří

Zastínění balkónových dveří - jaké jsou možnosti

  • Publikováno: 30.10.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Jak vyřešit zastínění balkónových dveří? Možností máte spoustu, můžete si pořídit záclony na balkónové dveře, závěsy, rolety nebo i žaluzie. Kromě funkčnosti je potřeba se dívat také na cenu a také na design, aby vám stínící technika ladila v interiéru (s např. s nábytkem) i v exteriéru (např. s fasádou). Pojďme se podívat na nejčastější možnosti zastínění balkónových dveří:

  • Vnitřní látkové rolety. Velmi účinné a také elegantní jsou moderní rolety na balkónové dveře. Výborně místnost zatemní a uvnitř mohou působit jako oživení a dekorace. Jednoduše se ovládají.

  • Plisé. Plisé se dává z vnitřní strany oken, účinně reguluje přístup světla zvenku a zároveň je to elegantní estetický doplněk. Skládá se z horního hliníkového nosiče, skládané látky a spodního nosiče. Boční vedení je řešeno pomocí lanek. Hodí se pro balkónové dveře a můžete jej sehnat v nejrůznějších barevných provedeních.

  • Vnitřní žaluzie. Tyto žaluzie se používají nejčastěji pro jednodílné balkónové dveře, montují se do zasklívacích lišt na vnitřní stranu křídla. Dobře místnost zatemní, ale teplo pustí dovnitř (jsou na vnitřní straně dveří).

  • Záclony. Záclony nad balkónovými dveřmi zabraňují hlavně pohledům sousedů dovnitř. Lehce regulují i prostup světla, ale je to spíše desénový prvek. Vyberte si záclony podle svých představ.

  • Závěsy. Před balkónové dveře můžete dát originální závěsy, které mohou zůstat zatažené, i když jsou balkónové dveře otevřené. Délku, materiál i barvu si vyberete z nepřeberné nabídky, kterou trh nabízí. Závěsy nejsou tak účinné jako třeba rolety nebo žaluzie, jedná se spíše o částečné zastínění.

  • Venkovní rolety. Poslední možností, kterou zmíníme, jsou venkovní rolety. Ty jako jediná venkovní stínící technika v našem seznamu udrží za dveřmi nejen světlo, ale i teplo. Díky venkovním roletám se interiér nepřehřívá ani uprostřed léta.

Stínící technika se dá i kombinovat. Můžete mít záclony i závěsy, záclony i plisé nebo rolety. Záleží na tom, jak moc chcete pokoj s balkónovými dveřmi zastínit. Podle toho budete volit buď částečné, nebo úplné zastínění.

Stínící techniku můžete nakoupit u osvědčených prodejců na internetu, nebo si zajděte osobně do kamenné prodejny, kde vám osobně poradí. Budete tak mít místo, kam zajít, kdybyste potřebovali stínící techniku opravit nebo reklamovat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE