Jaký pohon vybrat pro markýzu

Jaký pohon vybrat pro markýzu

  • Publikováno: 16.2.2020
  • Kategorie: Stínící technika

Motorový pohon se hodí prakticky ke každé markýze. Zlepší její funkčnost a vám usnadní život. Jednoduše ji můžete ovládat jedním klikem na ovladači a navíc pohon zajistí šetrný a rovnoměrný chod markýzy. Díky motoru se prodlouží životnost markýzy, a když budete používat sluneční a větrná čidla, markýza se postará sama o sebe. Díky slunečnímu čidlu se vysune, když začne svítit slunce a díky větrnému čidlu se zasune, když bude foukat příliš silný vítr.

Jak motor funguje

Konkrétní typy motorů řešte se svým dodavatelem, někdo preferuje Somfy, někdo Nice, jiný Erte. Kvalitní motor je samozřejmě základ, takže tady jděte raději po prověřené kvalitě než po levnějších čínských značkách. Obecně platí, že trubkový motor je instalován v hřídeli, na kterou se navíjí látka markýzy. Může být ovládán řídící jednotkou nebo může být vybaven vestavěným přijímačem dálkového ovládání.
V obou případech můžete využívat větrnou i sluneční automatiku.

Pohodlné ovládání

Když ovládáte markýzu elektrickým pohonem, získáte tím hlavně komfort. Nemusíte vstávat z lehátka, nemusíte točit klikou. U velkých markýz je ruční ovládání docela dřina. Navíc můžete mít větrné a sluneční čidlo, z nichž to větrné markýzu opravdu chrání. Dokonce si můžete i nastavit, že se markýza sama v určitou hodinu vysune nebo zasune.

Dálkové ovládání může být kabelové, kdy je ovladač nástěnný, nebo bezdrátové (RTS nebo io), kdy můžete markýzu ovládat malým ovladačem.

Dodatečné vybavení markýzy motorem

Když už máte markýzu bez motoru a chtěli byste ji motorem vybavit, je to možné. Typ pohonu se v tomto případě volí zejména podle velikosti markýzy, ale také podle typu markýzy (standardní, polokazetová nebo kazetová markýza). Tady si nechte poradit ideálně svým dodavatelem staré markýzy nebo prodejcem markýz, který někde v okolí provozuje i kamennou prodejnu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE