Proč si vybrat hliníkovou pergolu na míru

Proč si vybrat hliníkovou pergolu na míru

  • Publikováno: 9.5.2021
  • Kategorie: Pergoly

Jestliže máte zahradu, a uvažujete o stavbě pergoly, pravděpodobně vás napadnou k její stavbě dva typy materiálů - dřevěná nebo hliníková konstrukce. Faktem je, že k novostavbách se obvykle hodí moderní hliník, ke starým domům zase spíše dřevo, i když samozřejmě záleží na konkrétním domě, zahradě a vkusu majitele.

Hliník vs dřevo

Když se podíváme na hliníkovou konstrukci, pak je jasné, že má delší životnost, je velmi pevná, stabilní a nepotřebuje prakticky žádnou údržbu. Na druhé straně dřevěná pergola má o dost kratší životnost, a je potřeba ji udržovat. Dřevěná pergola je obvykle levnější, ale vzhledem k délce životnosti jsou nakonec obě varianty podobné. Stejně nejspíše o výběru materiálu rozhoduje design. Když se k domu hliníková pergola hodí, pak obvykle vítězí.

Pergola na míru podle vaší terasy

V praxi si můžete postavit terasu buď přímo u domu (hliníkové pergoly jsou kotvené ke zdi domu), nebo volně stojící dále na zahradě. U domu si můžete nechat pergolu vyrobit přesně nad vaši terasu, na zahradě si pak řeknete rozměry a můžete si ji nechat postavit třeba pod vzrostlé stromy, abyste nemuseli řešit její zastínění.

Jakou střechu si vyberete?

U hliníkových pergol od firmy Svět oken máte u hliníkových pergol k dispozici čtyři druhy zastřešení:

  • Střecha z polykarbonátu (typ Ligure). Nejčastější je střecha, která je tvořena komůrkovým polykarbonátem. Propouští dost světla, ale zároveň je lehká. Nejlevnější varianta.

  • Zasklená střecha (typ Rapallo). Tento typ zastřešení propouští nejvíce světla. Střecha je tvořena pevným bezpečnostním sklem, které je prakticky nerozbitné.

  • Posuvná střecha (typ Lerici). Tato moderní varianta zastřešení spočívá v tom, že střechu tvoří pevná nepromokavá PVC látka, která chrání před sluncem i deštěm. Střecha zde funguje podobně jako markýza, takže když chcete mít volný výhled na oblohu, můžete ji klikou jednoduše zatáhnout pod ochrannou stříšku.

  • Otočné lamely (typ Portofino). Tato speciální střecha je tvořena naklápěcími lamelami, díky nimž máte možnost regulovat stínění tak jako u žaluzií. Zároveň se tak odvětrává přehřátý vzduch. Při zaklapnutí lamel je střecha samozřejmě kompletně voděodolná.

Když si pořídíte pergolu na míru, můžete rovnou počítat s jejím zasklením a také zastíněním. Když máte pergolu zasklenou, můžete z ní tak vytvořit praktickou zimní zahradu. Na stínění střechy se používá markýza, k bočnímu stínění pak buď screenové rolety nebo žaluzie.

Zútulněte si zahradu a vytvořte si na ní pohodlné zázemí!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE