Hliníková pergola s markýzou

Hliníková pergola s markýzou - jak lze kombinovat

  • Publikováno: 5.2.2021
  • Kategorie: Pergoly

Když si necháte postavit hliníkovou pergolu od českého výrobce Svět oken, pak budete volit ze 4 typů zastřešení. První je polykarbonátová střecha (typ Ligure), druhý prosklená střecha (typ Rapallo), třetí pak posuvná střecha (typ Lerci) a čtvrtý střecha s otáčivými lamelami (typ Portofino). U posuvné střechy a u střechy s otočnými lamelami se stínění neřeší, protože vám stíní už sama střecha. Naopak u prvních dvou typů (polykarbonát, sklo) se hodí nějak stínění vyřešit. A markýza je zde jednou z možných variant.

Markýza nebo vnitřní žaluzie

V praxi se u hliníkových pergol s polykarbonátovou či skleněnou střechou ke stínění nejčastěji používá právě markýza. Kazetová markýza je instalována nad pergolou a stíní tak z venkovní strany. K jejímu zasouvání a vysouvání slouží elektrický pohon, takže ji můžete jednoduše ovládat dálkovým ovladačem. Markýza může být vybavena i větrnými a slunečními čidly, aby se sama vytahovala a zatahovala podle počasí.

Další variantou zastínění jsou vnitřní látkové žaluzie plisé, které jsou uvnitř pergoly. Zastaví sluneční paprsky, ale nezabrání vniku tepla do pergoly, což ale u otevřených pergol příliš nevadí.

Jestli tedy řešíte stínění střechy pergoly, markýza je určitě elegantní varianta, na boční stínění použijte raději jinou stínící techniku.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE