Hliníková pergola ke zdi vs. volně stojící

Hliníková pergola ke zdi vs. volně stojící

  • Publikováno: 25.5.2021
  • Kategorie: Pergoly

Uvažujete o pořízení hliníkové pergoly? Tento druh pergoly je v současné době moderní trend, který je úspěšnou alternativou k dřevěné pergole. Je prakticky bezúdržbová a má velmi dlouhou životnost. V praxi si ji můžete nechat postavit přímo k domu nad terasu, kdy je pergola kotvená do zdi, nebo si ji nechat postavit jako volně stojící dále od domu, na příhodné místo na zahradě.

Pergola u domu přikotvená ke zdi

Nejčastěji si lidé pořizují pergoly "nalepené" přímo k domu. Taková pozednicová pergola je levnější, její montáž není tak náročná, a zároveň je dost praktická. Výhodou je, že když ji necháte zasklít, vznikne vám krásná zimní zahrada. Máte do ní blíže z domu a využijete ji téměř po celý rok. Pokud zde budete pořádat oslavy a nedělní obědy nemusíte tedy nosit nádobí přes půl zahrady. Obvykle se hliníkové pergoly ke zdi staví nad terasou. Další drobnou výhodou je i to, že nemusíte řešit zastínění ze strany domu.

Hliníková pergola samostatná (volně stojící)

Samonosná pergola je o něco dražší než klasická pergola přikotvená ke zdi domu. Její výhodou je skutečnost, že může být postavena téměř kdekoliv, třeba na zahradě pod vzrostlými stromy, které zajistí její přirozené zastínění. Je to sice dále od domu, což je nepraktické z hlediska občerstvení, nádobí apod, ale na druhou stranu tam může být větší klid, nebo naopak hlučná společnost v pergole nebude rušit nikoho v domě.

Ať už máte pergolu volně stojící na zahradě, nebo přikotvenou ke zdi domu, budete volit z několika typů střech. Střecha může být prosklená, z polykarbonátu, posuvná, nebo i s otočnými lamelami.

Tip: více o výběru zastřešení pro vaši pergolu naleznete v našem článku Možnosti zastřešení pergol.

Každý dům a hlavně zahrada vypadá jinak. Někde se spíše hodí pergola přímo u domu, jinde zase dále na zahradě. Nejspíše sami víte, který typ pergoly zvolit, aby vám to vyhovovalo. Dodavatel hliníkových pergol už vám pak jen vyrobí a namontuje pergolu na míru.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE