Naučíme vás seřídit garážová vrata

Naučíme vás seřídit garážová vrata

  • Publikováno: 26.8.2019
  • Kategorie: Garážová vrata

Když máte garážová vrata správně seřízená, tak prodlužujete jejich životnost. Seřizování garážových vrat spousta lidí nechává na odbornících. Je to jistota a určitě se vyplatí si experta jednou za rok pozvat. Může vám seřídit nejen garážová vrata, ale po dohodě i dveře a okna v domácnosti. Ideálně si pozvěte firmu, od které jste garážová vrata nakoupili, a která vám je montovala. Pokud patříte mezi zručné kutily, tak si můžete základní údržbu a seřízení vrat udělat i sami.

Vyváženost hmotnosti křídla vrat

Seřízení nejčastěji znamená kontrolu, jestli jsou vrata dobře vyvážená. To zjistíte u sekčních garážových vrat jednoduše tak, že otevřete vrata ručně zhruba do poloviční výšky. Jestli jsou vrata správně vyvážená, musí se v této výšce sama udržet. Pokud vrata zřetelně klesají dolů, je potřeba podle návodu zvýšit napětí torzních pružin.

Kontrola a údržba garážových vrat

V několika bodech se podíváme, co je třeba na garážových vratech kontrolovat, seřizovat a jakou vyžadují sekční garážová vrata údržbu:

  • Kontrola upevňovacích bodů. Minimálně jednou ročně, ale klidně i častěji, přezkoušejte, jestli jsou pevně dotaženy všechny upevňovací body na vratech a na garáži. Je-li to potřeba, dotáhněte je.

  • Čištění kolejnic. Garážová vrata mají vodící kolejnice, které je občas potřeba vyčistit. Nemažte je však olejem ani jiným tukem, aby se na nich nezachycovaly nečistoty.

  • Kontrola vodících kladek. Kladky se musí snadno otáčet. Jestli tomu tak není, je potřeba je seřídit. Postupujte podle pokynů k vestavbě pohonů, protože u každého pohonu jsou uvedeny zvláštnosti nastavení jejich vodících kladek.

  • Kontrola těsnění. Podívejte se, jestli není poškozené těsnění. Je-li poškozené, neúplné či zdeformované, raději ho vyměňte za nové.

Pokud si na seřízení a kontrolu garážových vrat netroufáte, pozvete firmu, která vám nová garážová vrata dodala. Když se vám zdá, že už vaše stará garážová vrata dosloužila, investujte do nových. Zvýšíte tak bezpečnost své garáže potažmo domu, a vaše garáž dostane nový nádech.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE