Cena balkońových dveří

Cena balkónových dveří - na čem záleží?

  • Publikováno: 8.3.2019
  • Kategorie: Dveře

Když si pořizujete dveře na terasu nebo na balkón, máte na výběr spoustu možností. Jednak budete vybírat materiál (plast či hliník) a také typ dveří (klasické nebo posuvné). Obecně platí, že cena terasových dveří se odvíjí především od materiálu a od typu dveří. Potom záleží na kvalitě profilu, na tom, jestli mají dveře dvojsklo nebo trojsklo a také jak jsou velké. V tomto článku se podíváme na jednotlivé typy i materiály balkónových dveří (nejčastěji se vyrábí ze stejných profilů jako plastová okna).

Plastové dveře jsou levnější než hliníkové

V praxi se posuvné dveře na terasu (i klasické dveře) vyrábějí buď plastové, nebo hliníkové.
Plastové jsou levnější, ale zároveň pořád kvalitní, i když je jejich životnost o něco málo kratší. Je to nejčastější ekonomická volba.
Hliník se používá hlavně pro posuvné terasové dveře, je to luxusní a pohodlná varianta, která ideálně spojuje interiér domu se zahradou.

Klasické dveře, HS portál nebo posuvně sklopné dveře

Na cenu má logicky největší vliv typ balkónových dveří. Klasické balkónové dveře jsou jasně nejlevnější, ale nemají nic navíc. Když máte velkou terasu a prosklenou stěnu, nejlepší je zvolit plastové nebo hliníkové posuvné dveře. Jejich cena je různá, podle toho, jestli si vyberete zdvižně posuvné nebo posuvně sklopné dveře. Pojďme se podívat, jaký je mezi nimi rozdíl:

  • PSK – posuvně sklopné dveře. Levnější varianta. Dveřní křídlo se odsouvá souběžně s rámem do strany před jeho pevnou část. Ovládání je řešeno pomocí tzv.“spřažené kliky“, která umožňuje snadné ovládání pohybu křídla dveří. Výhodou PSK dveří je možnost polohy křídla ventilace. Tento typ dveří není bezbariérový, nad podlahu vystupuje několik cm vysoký rám. Provedení může být jak plastové, tak i hliníkové.

  • HS portál – zdvižně posuvné dveře. Toto je nejluxusnější provedení posuvných dveří. Odpovídají moderním trendům a požadavkům na co největší plochy skel, umožňují bezbariérový průchod na terasu a propojí tak obývací pokoj se zahradou. Na výběr je jednostranné nebo i oboustranné ovládání, manipulace s nimi je velmi snadná. Provedení může být jak plastové, tak i hliníkové.

Pro konkrétní ceny oslovte osvědčeného prodejce, který ideálně provozuje i kamennou prodejnu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE