Systémy zasklení lodžie - jaký vybrat

Systémy zasklení lodžie – který vybrat?

Chcete-li si nechat dodatečně zasklít balkón či lodžii (na rozdíl od balkonu nevystupuje ven z obvodové zdi), máte na výběr v podstatě ze dvou systémů. Základní systémy zasklení jsou rámové a bezrámové. Co je lepší, sklo s rámem nebo bez rámu? Oba zasklívací systémy mají své výhody a možnosti použití.

Při rozhodování si nechte určitě poradit odborníky. Záleží také na technickém stavu lodžie, konstrukci a rozměrech lodžie nebo balkónu. Někdy do toho může mluvit i stavební úřad a jeho požadavky. Zasklít si můžete nechat nejen klasický balkón a lodžii, ale také např. terasu či balkón bez střechy.

Rámový systém

AluPlusPro rámový zasklívací systém se používá sklo o síle 4-6 mm nebo izolační dvojsklo silné 16 mm. Rámové profily se vyrábí z hliníku. Rámový systém bývá obyčejně levnější než bezrámový systém.

Tento rámový systém může mít jedno křídlo, ale také třeba 4 nebo dokonce 8 křídel. Křídla pojíždějí ve spodní a horní kolejnici. Rámový systém chrání balkon či lodžii proti nepřízni počasí, před prachem a hlukem. Je uzamykatelný, a tak má i bezpečnostní význam. Může být otevřený až ze tří čtvrtin.


Bezrámový systém

AluVistaBezrámový zasklívací systém je čistě ze skleněných tabulí, které nejsou opatřeny žádnou konstrukcí. Prochází jím více světla, protože světlu nebrání žádné rámy. Vždy se používají skla s broušenými hranami o síle 6 mm. Samotné sklo je zasazené do plastových dílců, které zajišťují pohyb ve vodících lištách.

Bezrámový systém zasklení lodžie se otevírá na jediném místě a to dovnitř do lodžie. Cenově vychází o něco dráž než rámový systém. Zasklít lodžii či balkón klasické velikosti vás řádově přijde na cca 15 až 25 tisíc Kč.


Stínění a větrání je důležité

Ať už si vyberete rámový či bezrámový systém zasklení, doporučujeme myslet také na stínění a větrání. Hlavně v létě se do lodžií situovaných na jih opírá slunce velmi silně. Stínící technika vám tak pomůže udržet na balkoně i v bytě přijatelnou teplotu. Pro zasklené lodžie se nejčastěji používají žaluzie nebo bezpečnostní fólie. Větrání je zase potřeba proto, aby se uvnitř nekondenzovala voda a netvořily plísně.

Podrobně vám poradí váš dodavatel!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE