Jak využít prostor zasklené lodžie

Jak využít prostor zasklené lodžie

Bydlíte-li v paneláku, určitě jste rádi, že máte alespoň balkón nebo lodžii. Získáte tak kousek místa navíc. Je logické, že si lodžii necháte zasklít, čímž vzniká další „minipokojíček“, který může sloužit jako místo pro odpočinek, zašívárna či malá pracovnička. Samozřejmě zde můžete pouze věšet prádlo a odkládat haraburdí, ale byla by to škoda. V tomto článku se podíváme, jak nejlépe využít prostor zasklené lodžie nebo balkónu.

Přizpůsobte lodžii nábytek

Záleží na půdorysu lodžie, ale obecně se jedná o dlouhý a úzký prostor (zde více o tom, co je lodžie). Proto je dobré jej nezahltit nábytkem, ale například vytvořit ve vzdálenějším rohu pohodlné sezení (ležení). K tomu můžete přidat malý podélný stolek nebo lavici, nad pohovku pověsit malou skříňku a na parapet dát květiny. Získáte tak příjemné místo na odpočinek, na kávičku či večerní drink.

Důležitá je stínící technika

Záleží na tom, jak je lodžie orientovaná. Jestliže se nejedná o severní stranu, pak budete potřebovat praktickou stínící techniku. V létě totiž bývá na takových zasklených balkónech ke 40°C. Nejpraktičtější k zastínění budou asi rolety, zástěny nebo žaluzie. Kromě stínící techniky zde hraje roli i barva fasády a vůbec doplňků v lodžii. Pro příjemný pocit chladu se doporučuje použít studené tóny barev, které dávají pocit chladu. Alespoň vizuální. Světle modrá či světle zelená barva jsou optimální.

Nedělejte z lodžie sklad

Chcete-li dát své zasklené lodžii praktický smysl a zabydlet ji, zvažte, co na ni dáte. Vykliďte veškeré haraburdí, kola a nepotřebný nábytek dejte raději do sklepa a vytvořte si z lodžie příjemný prostor, který vás bude lákat a kam se budete těšit. I když je to na první pohled jen nepraktická „nudle“, můžete z ní vytvořit místo pro příjemný odpočinek, klidný prostor, kde si přečtete knihu a vypijete dobrou kávu.

Jestliže ještě nemáte lodžii nebo svůj balkón zasklený, zvažte to. Je to první krok k tomu, abyste získali další obytný prostor k malému bytu. Navíc budete na čerstvém vzduchu.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE