Jak zaměřit žaluzie

Jak zaměřit žaluzie

  • Publikováno: 6.5.2020
  • Kategorie: Stínící technika

Ještě než si objednáte nové žaluzie, musíte je doma správně zaměřit. Když řešíte stínící techniku společně s novými okny, pak je to jasné a nic zaměřovat nemusíte. Tedy když máte stejného dodavatele oken a stínící techniky.

Pojďme se ale podívat, jak se žaluzie zaměřují. Budeme se bavit o plastových oknech, hliníkových oknech a případně i nových dřevěných oknech. U starých panelákových dřevěných oken se zaměření dělá jinak (viz níže).

Kromě samotného měření potřebujete ještě uvést, jestli chcete mít ovládání žaluzií na levé nebo na pravé straně. V drtivé většině případů se volí pravá strana.

Šířka žaluzií

Přesný rozměr se měří u skla mezi lištami, tedy od profilu k profilu (včetně těsnění). Šířku žaluzií je nejlepší měřit v horní části okna, tam kde bude žaluzie uchycena.

Výška žaluzií

U výšky se měří také rozměr mezi lištami (včetně těsnění). Výrobce žaluzií si pak přičte ještě 15 mm navíc, aby žaluzie perfektně dosedla až na spodní lištu a nevznikla tak dole zbytečná mezera.

Měření hloubky zasklívací lišty

Posledním důležitým parametrem je změření hloubky zasklívací lišty, jak moc je sklo zasazené dovnitř rámu. Hloubka zasklívací lišty se měří proto, abychom věděli, jestli horní profil žaluzie bude mít dostatečný prostor pro usazení. Když je to méně než 15 mm, bude potřeba použít distanční podložky.

Když se vše správně zaměří, nevzniká nikde velká mezera mezi žaluzií a okenním křídlem, takže bude žaluzie o to lépe stínit.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE