Co se starými žaluziemi

Co se starými žaluziemi

  • Publikováno: 5.1.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Když si pořizujete novou stínící techniku, venkovní rolety nebo žaluzie, je potřeba vyřešit, co se starými žaluziemi. V podstatě jsou zde 3 způsoby, co se starými žaluziemi udělat (platí pro vnitřní i vnější žaluzie) – odvézt je do sběrného dvoru, vrátit je k likvidaci prodejci nebo je znovu použít a něco z nich ještě vyrobit. Ke všem třem možnostem se dostaneme níže.

Odvoz žaluzií do sběrného dvoru

Všeobecně platí, že veškeré odpady, tedy i žaluzie, od vás převezmou ve sběrných dvorech. Jestliže máte v dané oblasti trvalé bydliště, stačí žaluzie dovézt, ukázat občanský průkaz, a můžete tam staré žaluzie zdarma nechat. V menších obcích bývají jednou za čas kontejnery, kam se podobný odpad sváží. Staré hliníkové žaluzie byste asi udali i ve sběrně kovového odpadu, ale moc za ně nedostanete.

Udejte staré žaluzie prodejci nových

Když si budete kupovat novou stínící techniku, třeba zase nové žaluzie, možná se vám podaří udat tam své staré žaluzie. Prodejci vědí nejlépe, jestli je možno něco ze starých žaluzií ještě využít nebo vám alespoň poskytnou službu navíc. Samozřejmě musíte u nich novou stínící techniku nakoupit. A nemusí to být nutně jen žaluzie, ale třeba rolety, markýzy nebo jiné zboží.

Zpětný odběr – vrátíte žaluzie prodejci

Když víte, od koho jste si nové žaluzie, které už jsou k nepotřebě, pořizovali, je to jednoduché. Jestli ještě prodejce vašich žaluzií funguje, můžete mu zdarma staré žaluzie vrátit. Existuje totiž tzv. zpětný odběr. A prodejce má povinnost od vás žaluzie převzít a zajistit jejich recyklaci nebo ekologickou likvidaci. Vysloužilé věci se tak mohou zdarma odkládat buď u výrobců (prodejců) nebo na vybraných místech.

Recyklace – designové využití starých žaluzií

Nejlepší varianta na konec. Jestli si troufnete, můžete staré žaluzie využít k tvorbě nějakého zajímavého doplňku. Na internetu najdete spoustu zajímavé inspirace, co se dá ze starých žaluzií dělat. Namátkou jsou to originální lustry, vlastní římské rolety,  proplétané květináče nebo košíky, poličky na autíčka, ozdoby a různé dekorace (nápady i s návody naleznete na internetu).

Poličky na autíčka ze starých žaluzií

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE