Běžné poruchy rolet - s čím počítat

Běžné poruchy rolet - s čím počítat

  • Publikováno: 22.2.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Ať už máte vnitřní nebo vnější rolety, je dobré si uvědomit, že se mohou poškodit. Může to být mechanické poškození zvenku, neúmyslné poškození zevnitř, skrytá vada nebo prostě smůla. Rolety se jednoduše občas pokazí, tak jako všechno. V tomto článku se podíváme na možné poruchy rolet i na to, jestli si je zvládnete opravit sami nebo je potřeba volat odborníka.

V některých případech lze závadám na roletách předcházet při pravidelné a správně provedené udržbě. Stejně tak se doporučuje, v případě předpovědi silného větru nebo vichřice, rolety raději zatáhnout do boxu, kde budou ochráněny před nárazy větru.

Časté poruchy rolet a jak je opravit

Pojďme se hned podívat na nejčastější poruchy rolet:

  • Ulomený držák. U vnitřních rolet často drží hřídel, na kterou se roleta navíjí, na plastových držácích. Když se roleta nějak zasekne a někdo příliš tahá za ovládací řetízek, může se držák ulomit. V takovém případě je nejlepší objednat nový plastový držák, který stojí necelé dvě stovky, a roletu máte spravenou.

  • Poškozený řetízek. Rolety se uvnitř stahují a vytahují nejčastěji řetízkem, který se může utrhnout, zamotat a nebo jinak zničit. Řetízek můžete svázat, ale lepší je koupit nový řetízek i se spojkou řetízku. Oprava v řádu desítek korun.

  • Zničená lamela. U vnějších rolet se mohou poškodit hliníkové nebo plastové lamely. Dají se koupit nové, ale jejich výměna je trochu složitější. Sami musíte posoudit, jestli to zvládnete bez pomoci nebo si pozvete techniky, kteří vám rolety montovali.

  • Těsnění, ložiska, brzdy a další díly. Poškodit se může kdeco. U svého dodavatele nebo na internetu však najdete nejrůznější náhradní díly pro vnitřní i venkovní žaluzie – gumové těsnění do koncové lišty, brzdy na šňůru i na pásek, koncové dorazy, ložiska, madla, navaděče lamel, navíječe popruhů i samotné popruhy, ovládací šňůry, pružiny, průchodky, kompletní mechanismy vnitřních rolet a mnohé jiné.

Kdy volat na opravu odborníky

Většina oprav nepotřebuje extra odborníka. Na něco stačí každý, na něco je potřeba už šikovnější kutil, ale něco je nejlepší nechat profesionálům. Podle toho, co se s roletou stalo, se rozhodnete, jestli si na opravu troufnete sami. Když se na to necítíte, bez výčitek zavolejte odborníkům, ideálně těm, kteří vám rolety prodali a namontovali. Férová firma by se ke každému problému měla určitě postavit čelem.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE